چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد؛

ضرورت واگذاری قطعه زمینی برای ساخت کتابخانه‌ عمومی در شهر گرمسار

کراپ‌شده - واگذاری زمین برای ساخت کتابخانه‌ در گرمسار

غلام‌رضا کاتب عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشستی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان و جمعی از کتابداران از پیگیری واگذاری زمین جهت ساخت کتابخانه عمومی شهر گرمسار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، غلام‌رضا کاتب عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در دیدار با نورعلی غلامحسین نیا سماکوش مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان و جمعی از کتابداران با اشاره به پیگیری واگذاری قطعه زمینی برای ساخت کتابخانه عمومی شهر گرمسار، خواستار همکاری دستگاه‌های مرتبط در این زمینه شد و از برگزاری جلسه با دستگاه‌های متولی جهت واگذاری زمین در اسرع وقت خبر داد.

نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به گسترش فعالیت شبکه اجتماعی‌های افزود: شبکه‌های اجتماعی، هیچ‌گاه جایگزین مناسبی برای کتاب محسوب نمی‌شود.

کاتب با اشاره به گزارش‌های ارائه‌شده از وضعیت کتاب و کتابخوانی شهرستان گرمسار در سال‌های گذشته گفت: باید با برنامه‌ریزی مناسب کمبودهای حوزه مطالعه کتاب و کتابخوانی را جبران کنیم و این فضا را گسترش دهیم.

وی با اشاره به سابقه دینی و مذهبی استان سمنان، گفت: مطالعه از بخش عمده‌ای از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری می‌کند و برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه تلاش کنیم.

در ادامه نورعلی غلامحسین نیا سماکوش مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان ضمن اشاره به برخی اقدامات فرهنگی و عمرانی شاخص در استان سمنان و شهرستان گرمسار آرادان گفت: برگزاری موفق جشنواره کتابخوانی رضوی و جشنواره جمع‌آوری کتاب‌های اهدایی از اقدامات فرهنگی شاخص این اداره کل در سال جاری است.

 نورعلی غلامحسین نیا سماکوش ارتقاء بودجه تملک دارایی، جذب بودجه عمرانی، تعمیر و تجهیز کتابخانه ایوانکی و جلب مشارکت شهرداری ایوانکی برای امضای تفاهم‌نامه بازسازی محوطه این کتابخانه از بدهی‌های معوقه، تعمیر دستگاه‌های گرمایشی و سرمایشی همه کتابخانه‌های استان و شهرستان و تأمین تجهیزات موردنیاز را از دیگر اقدامات کتابخانه‌های عمومی در سال جاری برشمرد.

حسن نورمحمدی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار نیز با ارائه گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌های شهرستان گرمسار گفت: کمبود فضا مهم‌ترین چالش عرصه کتاب و کتابخوانی شهرستان گرمساراست.

گفتنی است، تقدیر از تلاش سعیدی کتابدار گرمساری، بخش پایانی این نشست بود.