دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸

به همت کتابدار کتابخانه سیار «نور امید» مشهد؛

دبیرستان پژوهش روستای تپه سلام میزبان نشست کتاب‌خوان شد

شست کتاب خوان مدرسه ای

به همت کتابدار کتابخانه عمومی سیار «نور امید» مشهد، نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای در دبیرستان پژوهش روستای تپه سلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، به همت کتابدار کتابخانه عمومی سیار «نور امید» مشهد، نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای در دبیرستان پژوهش روستای تپه سلام برگزار شد. در این نشست ۶ کتاب معرفی شد.

«وقت قصه مرا صدا کن» نوشته محمدرضا یوسفی / ارائه توسط: عارفه اکبری (دانش‌آموز و عضو کتابخانه)

«وقت قصه مرا صدا کن» از سری کتاب‌های مجموعه رمان نوجوان امروز است. داستان این کتاب با ماجرای نوجوانی به نام سهراب آغاز می‌شود که پدربزرگش را از دست می‌دهد و پس‌ازآن پدرش تصمیم به جدایی از مادر سهراب می‌گیرد تا به همراه مادر خودش به خارج از کشور هجرت کند و سهراب در دوراهی ماندن و رفتن و دل کندن از مادر دست‌وپا می‌زند.

انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتاب «وقت قصه من را صدا کن» را با شمارگان ۱۵۰۰۰ نسخه در ۱۳۶ صفحه، برای گروه‌های سنی «د» و «هـ» به بازار کتاب عرضه کرده است.

«تنور و داستان‌های دیگر» نوشته هوشنگ مرادی کرمانی / ارائه توسط: نسترن رضازاده (دانش‌آموز و عضو کتابخانه)

این کتاب مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه هوشنگ مرادی کرمانی، شامل ۱۶ داستان با نام‌های «قارقار کلاغ»، «تنور»، «شیر»، «بوی پلو»، «حمام»، «جنگل»، «رضایت‌نامه»، «اسماعیل شجاع»، «نقاشی»، «چهچه بلبل»، «چکمه»، «عکسِ عروس»، «انجیر بهاری»، «سنگِ اول»، «سنگ‌های من» و  «سنگ روی سنگ» است.

«گنج بادآورده» نوشته عباس رمضانی / ارائه توسط: زهرا محمدزاده (دانش‌آموز و عضو کتابخانه)

این کتاب مجموعه داستان‌های تاریخی از دوره‌های مختلف ایران است که با نثری ساده، روان و جذاب برای نوجوانان نوشته ‌شده است.
«استکان کمر باریک مادری» نوشته حسن رحیم‌پور / ارائه توسط: ستایش مهدوی (دانش‌آموز و عضو کتابخانه)

این مجموعه شامل ۱۹ داستان کوتاه است که هر یک فضا، مکان و حال و هوای خاص خود را دارد. «آهنگ زندگی»، «برخورد»، «دانه باد»، «فقط پنجاه سال»، «کارساز» و «گورکن» از جمله داستان‌های این مجموعه است.

«بچه‌های قالیباف خانه» نوشته هوشنگ مرادی کرمانی / ارائه توسط: مبینا علیزاده (دانش‌آموز و عضو کتابخانه)

این کتاب روایتگر دو داستان است. هر دو داستان درباره بچه‌های روستانشین فقیر کرمانی است که مجبور می‌شوند از سنین کودکی به قالی‌بافی بروند. لحن و بیان عامیانه، زیبا و روان هوشنگ مرادی کرمانی از جذابیت‌های این کتاب است.

«اسب نقره‌ای» نوشته محمدرضا اصلانی / ارائه توسط: سمیرا کلدانی (دانش‌آموز و عضو کتابخانه)

«اسب نقره‌ای» رمانی ویژه نوجوانان است که به روایت داستان زندگی خانواده‌ای که از روستا به شهر آمده‌اند، می‌پردازد.