یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳

در دیدار با رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی صورت گرفت؛

بررسی راهکارهای تعامل کتابخانه مرکزی ارومیه و حوزه هنری

کراپ‌شده - بررسي تعامل حوزه هنر و كتابخانه مركزي اروميه

نشست بررسی راهکارهای تعامل کتابخانه مرکزی و حوزه هنری با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی، نشست بررسی راهکارهای تعامل و هم‌افزایی کتابخانه مرکزی و حوزه هنری با حضور احد هوشمند، رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی و نرگس فرح‌بخش، رئیس کتابخانه مرکزی ارومیه برگزار شد.

احد هوشمند رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی در این نشست گفت: کتابخانه‌های عمومی از فضای مناسب و مخاطبانی جوان برخوردار است که سرمایه‌ای با ارزش برای گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری و اجرای برنامه‌های محیطی مانند نمایشگاه‌های فرهنگی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت ارتقاء کیفیت این همکاری افزود: پیشنهاد می‌کنم مشارکت در اجرای برنامه‌ها از برگزاری نمایشگاه و جلسات رونمایی و نقد کتاب آغاز شده و به‌تدریج گسترش یابد.

در ادامه، نرگس فرح‌بخش رئیس کتابخانه مرکزی ارومیه با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه مرکزی، خواستار همکاری حوزه هنری برای اطلاع‌رسانی برنامه‌های فرهنگی این مرکز شد.

وی گفت: کتابخانه مرکزی با برگزاری جلسات رونمایی و نقد کتاب، نشست‌های ادبی، نشست‌های کتابخوان، کلاس‌های آموزش داستان‌نویسی و... به دنبال جذب عموم مردم به منابع کتابخانه است و بهره‌گیری از این فعالیت‌ها در ترویج کتابخوانی نقش مهمی دارد.

فرح‌بخش اضافه کرد: همکاری با مراکز فرهنگی می‌تواند ضمن گسترش اطلاع‌رسانی درباره کتابخانه و فعالیت‌هایش در جلب نظر عموم به موضوع کتابخوانی و افزایش بازده برنامه‌های فرهنگی، مؤثر باشد.