شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲

سرپرست فرمانداری گرمه عنوان کرد؛

کتابخانه‌های عمومی پایه و اساس پیشرفت و توسعه فرهنگی است

کراپ‌شده - بازديد سرپرست فرمانداری گرمه

سرپرست فرمانداری شهرستان گرمه با اشاره به اهمیت و جایگاه کتاب در تعالی و ایجاد بینش و آگاهی در جامعه گفت: کتابخانه‌های عمومی پایه و اساس پیشرفت و توسعه فرهنگی جوامع است و فعالیت آن باید توسط همه دستگاه‌ها، مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی،  اسماعیل مکرمی سرپرست فرمانداری شهرستان گرمه با همراهی جمعی از  شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی و روسای ادارات از کتابخانه‌های شهرهای گرمه، ایور و درق بازدید کرد.

مکرمی در حاشیه این بازدید با اشاره به اهمیت و جایگاه کتاب در تعالی و ایجاد بینش و آگاهی در جامعه گفت: کتابخانه‌های عمومی پایه و اساس پیشرفت و توسعه  فرهنگی هر جامعه‌ای است و با توجه به بسترهای موجود برای توسعه و نشر کتابخوانی در این شهرستان، همه دستگاه‌ها به‌ویژه ادارات آموزشی باید نقش خود در این زمینه را به بهترین نحو، اجرا کنند.
رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمه افزود: خوشبختانه تا امروز، اقدامات خوبی در زمینه توسعه کتاب و کتابخوانی انجام شده است که امیدواریم ادامه یابد.
وی ادامه داد: از شهرداران درخواست می‌کنم هر چه سریع‌تر نسبت به پرداخت سهم نیم درصد شهرداری‌ها به کتابخانه‌های عمومی اقدام کنند.

مکرمی با تأکید بر اهمیت فرهنگ مطالعه در رشد جامعه، گفت: از زحمات همه همکاران کتابخانه‌های عمومی شهرستان که باوجود پاره‌ای محدودیت‌ها، متحمل زحمات فراوانی شده و فعالیت‌های ارزشمندی را انجام می‌دهند، تشکر می‌کنم.
مکرمی با اشاره به‌ضرورت اتمام پروژه‌های در حال احداث این منطقه، گفت: امیدواریم کتابخانه‌های جدید شهرهای ایور و درق در سال ۹۷ به بهره‌برداری برسد.