شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۶

با همکاری مجتمع آموزشی صالحین سمنان برگزار شد؛

نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی شهید غلامرضا شهروی برگزار شد

کراپ‌شده -  کتاب‌خوان کتابخانه شهید غلامرضا شهروی سمنان

نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی شهید غلامرضا شهروی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در مجتمع آموزشی صالحین سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی شهید غلامرضا شهروی در مجتمع آموزشی صالحین برگزار شد.

این نشست، شش عنوان کتاب خواندنی را با علاقه‌مندان به اشتراک گذاشت که بدین شرح است؛

«قنات، مظهر روشنایی» نوشته محمدرضا افضلی، معرفی توسط: فاطمه معینیان

این کتاب، روایت داستان کاوه، پسر نوجوانی است که همراه پدرش، برای دیدن پدربزرگ و مادربزرگ به شمس‌آباد می‌رود. در راه شمس‌آباد، پدر کاوه راز سرسبزی و خرمی این روستای زیبای واقع در بیابانی خشک و بی‌آب‌وعلف را به او می‌گوید و کاوه، بین خواب‌وبیداری، با قنات (کاریز) و چگونگی کندن و به آب رساندن آن آشنا می‌شود. قنات مظهر روشنایی در قالب داستانی ساده و صمیمانه، خواننده را با جزییات طراحی و احداث قنات، این مظهر سخت‌کوشی و ابتکار پیشینیانمان، آشنا می‌کند.

«عاشورا» نوشته محمد سعید بهمن پور، معرفی توسط یگانه آگوش

داستان عاشورا بااینکه غم‌انگیز و سوزناک است، اما در طول تاریخ الهام‌بخش آزادگان و بزرگ اندیشان جهان بوده است. عاشورا یک روز نیست، بلکه یک تاریخ است؛ این کتاب روایتی مصور از داستان کربلاست که با بیانی زبانی و استناد به منابع تاریخی، حماسه جاوید کربلا را در ذهن و جان کودکان و نوجوانان ترسیم می‌کند.

«۱۰قصه از امام رضا (ع)» نوشته مژگان شیخی، معرفی توسط مهسا منیری

این کتاب برگرفته از قصه‌ها و داستان‌هایی از زندگی امام رضا (ع) است که با هدف آموزش روش‌های مواجهه با مسائل زندگی روزمره به کودکان و نوجوانان نوشته شده است.