پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶

به همت کتابداران کرمانشاه برگزار شد؛

برنامه‌های متنوع فرهنگی به مناسبت میلاد حضرت زینب (س)

کراپ‌شده - برنامه‌های فرهنگی كرمانشاه در میلاد حضرت زینب (س)

کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه، هم‌زمان با میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار، میزبان برنامه‌های متنوع فرهنگی بودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه، به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار، کتابخانه‌های عمومی امیرکبیر، امام علی(ع) و استقلال کرمانشاه، سهروردی گیلان غرب، علامه حلی قصر شیرین، نبی اکرم(ص) هرسین و امام صادق(ع) کرند غرب، میزبان برنامه‌های متنوع فرهنگی مانند آموزش قصه‌گویی، جمع‌خوانی کتاب، نشست‌های کتاب‌خوان و... بودند.

کتابخانه عمومی امیرکبیر کرمانشاه در زادروز حضرت زینب (س) با برگزاری نشست جمع‌خوانی کتاب «بانوی آب و آیینه» نوشته کمال السید، جمعی از کودکان و نوجوانان را با این بزرگ بانوی اسلام، بیشتر آشنا کرد.

کتابخانه عمومی استقلال قزانچی کرمانشاه نیز به مناسبت گرامیداشت ولادت پیام‌آور عاشورا حضرت زینب (س) و بزرگداشت روز پرستار و باهدف الگوبرداری از زندگی و رفتار حضرت زینب (س) کتاب «زینب بانوی ماندگار تاریخ» نوشته بدر تقی زاده انصاری با حضور جمعی از اعضای فعال معرفی کرد.

قصه‌گویی از کتاب «بانوی آب و آیینه» نوشته کمال السید با حضور تعدادی از اعضای کودک و نوجوان و نقاشی و رنگ‌آمیزی نیز از برنامه‌های کتابخانه عمومی امام صادق (ع) کرند غرب شهرستان دالاهو، به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) بود.

همچنین به همت کتابخانه علامه حلی قصر شیرین، کلاس آموزش قصه‌گویی برای مادران با شرح  قصه تولد حضرت زینب (س) و هم‌خوانی شعر پرستار، برگزار شد.

کتابخانه عمومی امام علی کرمانشاه نیز در این مناسبت به برگزاری کلاس آموزش قصه‌گویی برای مادران و آموزش شیوه‌های قصه‌گویی برای فرزندان اقدام کرد. در این کلاس، کتاب «طوطی و بقال» نوشته پرویز امینی برای کودکان قصه‌گویی شد

برگزاری نشست کتابخانه مدرسه انقلاب با معرفی ۶ عنوان کتاب خواندنی نیز از برنامه‌های دیگر استان کرمانشاه به مناسبت روز پرستار بود.