چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶

در کتابخانه عمومی امیرالمؤمنین (ع) شهر مود برگزار شد؛

جشن میلاد با سعادت حضرت زینب کبرا (س)

کراپ‌شده - جشن میلاد با سعادت حضرت زینب کبرا (س) در مود

جشن میلاد با سعادت حضرت زینب کبرا (س)، هم‌زمان با روز پرستار با حضور جمعی از اعضا در کتابخانه عمومی امیرالمؤمنین (ع) شهر مود شهرستان سربیشه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی، مریم خودکار، مسئول کتابخانه امیرالمؤمنین(ع) دراین‌باره گفت: این جشن باشکوه، باهدف آشنایی و انس بیشتر کودکان، نوجوانان و جوانان باشخصیت والای حضرت زینب (س) و ایجاد شورونشاط بین اعضا برای ترغیب به مطالعه کتاب‌های مرتبط با این موضوع برگزار شد.
در این مراسم، حسنی، کارشناس علوم و معارف اسلامی با اشاره به شخصیت والای حضرت زینب (س) و اهمیت آشنایی با ایشان، گفت: حضرت زینب (س)، الگوی کاملی برای دختران امروز است و مصرع معروف «کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب نبود» نقش عظیم این بزرگ بانوی اسلام در ماندگاری واقعه کربلا را به شایستگی بیان می‌کند.
در ادامه، ضمن معرفی کتاب «خاتون دو سرا» نوشته فیض الاسلام اصفهانی به حاضران و خوانش بخش‌هایی از این منبع، مسابقه شفاهی از متن کتاب مذکور برگزار شد.
لطیفه‌گویی و خواندن اشعار طنز توسط اعضای نونهال، اهدای جایزه به افرادی با نام زینب و مدیحه‌سرایی در وصف حضرت زینب کبرا (س) از بخش‌های دیگر این برنامه بود.