چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴

توسط بانوی نیکوکار گچسارانی صورت گرفت؛

وقف منزل مسکونی برای راه‌اندازی کتابخانه عمومی

کراپ‌شده - وقف منزل بانوي گچساراني

بانوی نیکوکار گچسارانی در اقدامی ارزشمند، منزل مسکونی‌اش را برای راه‌اندازی کتابخانه‌ عمومی وقف کرد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بانوی خیر و نیکوکار گچسارانی در اقدامی ارزشمند منزل مسکونی‌اش را برای راه‌اندازی کتابخانه‌های عمومی وقف کرد.

یاسر رحیمیان افزود: بانو «دلشاد آب‌آر» از نیکوکاران ساکن شهرستان گچساران، منزل مسکونی خود به مساحت ۲۴۵ و زیربنای ۱۵۵ مترمربع را جهت تبدیل به کتابخانه عمومی وقف کرد.
وی تأکید کرد: وقف این منزل مسکونی جهت کتابخانه عمومی، یک اقدام معنوی و فرهنگی برجسته است که برای نخستین بار در استان صورت گرفته است و این کار بزرگ و حسنه می‌تواند الگوی خوبی برای وقف مکان‌هایی برای ترویج فرهنگ عمومی به‌ویژه کتاب و کتابخوانی باشد.

همیشه آرزو داشتم برای ترویج فرهنگ کتابخوانی، کاری کنم

دلشاد آب‌آر، بانوی نیکوکار گچسارانی نیز با اشاره به این اقدام فرهنگی، گفت: همواره با کتاب و کتابخوانی به‌ویژه منابعی با موضوعات مذهبی و علوم دینی مأنوس بوده‌ام و همیشه آرزو داشتم برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در استان، کاری کنم.

وی ادامه داد: در این راستا، منزل مسکونی‌ام را به نام سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در اختیار عموم مردم قرار دادم و از این اقدام، بسیار خوشنودم.
آب‌آر، اقدام خود را قدمی کوچک برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کشور دانست و افزود: امیدوارم این قدم کوچک، پیامی برای دیگر واقفان و نیکوکاران برای توجه بیشتر به گسترش کتابخوانی در نسل امروز باشد.

گفتنی است، این بانوی نیکوکار، منزل مسکونی‌اش را به‌صورت مادام‌العمر در اختیار کتابخانه‌های عمومی استان قرار داده است.