چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴

در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان با استاندار مطرح شد؛

لزوم سرعت بخشی به پروژه‌های عمرانی و گسترش کتابخانه‌های عمومی در مناطق محروم

استاندار خوزستان

چالش‌ها و فرصت‌های کتابخانه‌های عمومی در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان با استاندار خوزستان، موردبررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، چالش‌ها و فرصت‌های کتابخانه‌های عمومی با حضور منصور کوهی رستمی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان و غلامرضا شریعتی استاندار، دوشنبه ۲ بهمن‌ماه بررسی شد.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در این نشست، گفت: کتابخانه‌های عمومی از نهادهای تأثیرگذار و مهم فرهنگی است که تأثیر زیادی در توسعه زیرساخت‌های فرهنگی استان دارد و از این منظر، شایسته دریافت حمایت جدی در بخش‌های مختلف است.

شریعتی با تأکید بر ضرورت محرومیت‌زدایی از مناطق مختلف استان، اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی، از بسترهای مؤثر در ارتقاء وضعیت مناطق محروم و رشد سرمایه‌های اجتماعی و اقتصادی محسوب می‌شود و پیگیری مستمر پروژه‌های عمرانی کتابخانه‌ای در این مناطق باید در دستور کار قرار گیرد.

استاندار خوزستان با اشاره به پیشرفت‌های نوین فضای ارتباطات، ادامه داد: در شرایط کنونی، وجود کتابخانه دیجیتال در کنار کتابخانه‌های عمومی امری ضروری به نظر می‌رسد که باید در دستور کار قرار گیرد.

وی درباره اختصاص اعتبارات پروژه‌های عمرانی برای کتابخانه‌های عمومی تصریح کرد: تکمیل پروژه‌های عمرانی از مهم‌ترین اقدامات برای توسعه کتابخوانی در مناطق مختلف است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

در این نشست منصور کوهی رستمی با ارائه گزارشی از شاخص‌های کتابخانه‌های عمومی و اقدامات عمرانی و فرهنگی این نهاد، گفت: یکی از برنامه‌های مدون اداره کل کتابخانه‌های عمومی، تکمیل ۱۲ پروژه عمرانی است که امیدواریم با اختصاص اعتبارات لازم تا سال آینده به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان در خصوص راه‌اندازی کتابخانه دیجیتال، افزود: طرح مطالعاتی این پروژه ملی با حمایت جدی استاندار خوزستان و تخصیص اعتبار در حال پیگیری است و امیدواریم با تکمیل فرآیند اجرایی در سال آینده شاهد راه‌اندازی کتابخانه دیجیتال در استان باشیم.

بحث و گفت‌وگو درباره برگزاری جلسه انجمن استان و برخی مشکلات در خصوص عدم پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی توسط شهرداری‌ها، بخش دیگری از این نشست بود.