چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳

با حضور اساتید مجرب ملی صورت گرفت؛

آغاز سیر مطالعاتی یاوران موعود در شهرستان‌های مازندران

کراپ‌شده - آغاز سیر مطالعاتی یاوران موعود در مازندران

سیر مطالعاتی یاوران موعود با حضور اساتید مجرب در موضوع مهدویت با برگزاری جلساتی در ۶ شهرستان استان مازندران آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، آئین افتتاحیه سیر مطالعاتی یاوران موعود با حضور آرزو ولی‌پور، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران؛ محمدناصر زندی، فرماندار چالوس و بیش از ۳۵۰ تن از شرکت‌کنندگان، دوشنبه ۳ بهمن‌ماه جاری در شهرستان چالوس برگزار شد.

آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران در این مراسم با اشاره به ترویج فرهنگ مطالعه مفید و نقش آن در ارتقاء آگاهی و بصیرت جامعه، گفت: مسئله مهدویت، اعتقاد مسلّم شیعه است که گسترش آن نیازمند فعالیت فرهنگی و مطالعاتی است تا این گفتمان ناب از گزند انحرافات و آسیب‌های فکری مصون بماند.

وی افزود: در همین راستا، برنامه‌های مطالعاتی کتابخانه‌های عمومی در موضوع مهدویت از اولویت‌های ما به شمار می‌آید.

وی افزود: کتابخانه‌های عمومی می‌تواند با معرفی منابع مطمئن و برگزاری چنین دوره‌هایی، به مراکز مهدویت در شهرستان‌ها تبدیل شود و موج سازنده‌ای برای آشنایی بیشتر مردم با موضوع مهدویت و انتظار در جامعه ایجاد کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران بابیان اینکه «مهدویت امروز در حال تبدیل‌شدن به بحثی فراگیر و جهانی است»، اذعان کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران باید بر روی این مسئله تمرکز بیشتری داشت، چراکه ایران مهد تشیع و فرهنگ انتظار است و درصورتی‌که از این موضوع غفلت شود، جریانات انحرافی بر اعتقادات مردم اثر منفی می‌گذارند که هزینه‌ای سنگین در بر خواهد داشت.

وی با اشاره به سیر مطالعاتی یاوران موعود در مازندران، گفت: این دوره‌ها با محوریت کتاب «نگین آفرینش» (دو جلد) شامل درس‌نامه دوره عمومی معارف مهدویت با حضور استادان مجرب موسسه فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) در شهرستان‌های مازندران برگزار می‌شود.

در ادامه، محمدناصر زندی فرماندار چالوس با قدردانی از فعالیت‌های مراکز مهم فرهنگی مانند کتابخانه‌های عمومی در راستای فرهنگ مهدویت گفت: کتاب و کتابخانه، همواره منشأ تحولات بزرگ فرهنگی بوده است و امیدواریم این اقدام شایسته نیز تأثیرات آشکاری بر این مسئله مهم داشته باشد.

وی استقبال چشمگیر مردم به‌ویژه فرهنگیان و طلاب چالوس از برگزاری چنین دوره‌های مطالعاتی را نشانه روحیه اعتقادی و انگیزه تقویت و اشاعه فرهنگ ناب اسلامی و شیعی در میان شهروندان و نخبگان دانست.

دوره‌های سیر مطالعاتی یاوران موعود روز شنبه ۳۰ دی در شهرستان‌های رامسر، عباس‌آباد و چالوس و روز یکشنبه ۱ بهمن در شهرستان‌های تنکابن، نوشهر و نور برگزار شد و طی دو هفته در تمامی شهرستان‌های مازندران برگزار شد.

گفتنی است، سیر مطالعاتی یاوران موعود، تداوم خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند جهت شرکت در این طرح فرهنگی به یکی از کتابخانه‌های عمومی استان مراجعه کنند.