سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۵

در انجمن کتابخانه‌های شهرستان فردوس عنوان شد؛

ضرورت راه‌اندازی کتابخانه تخصصی در ادارات شهرستان

کراپ‌شده - انجمن کتابخانه‌های شهرستان فردوس

فرماندار شهرستان فردوس در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان گفت: همه ادارات شهرستان فردوس طی ابلاغیه ای به راه‌اندازی کتابخانه تخصصی در حیطه کاری خود ملزم خواهند شد تا کمبود منابع در موضوعات خاص جبران شود.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی، ابراهیمی با اشاره به سابقه فرهنگی شهر فردوس گفت: گفت: تمدن این شهر، زبانزد مردم استان است و با توجه به این غنای فرهنگی، شایسته است در زمینه کتابخوانی نیز به جایگاهی مناسب دست یابد.
وی افزود: راه‌اندازی کافه کتاب توسط یکی از همشهریان، اقدامی مؤثر برای جذب مخاطبان به کتابخوانی است که با استقبال خوب مردم، مواجه شد.

وی بابیان اینکه «برگزاری مسابقات متعدد کتابخوانی در بین دانش آموزان می‌تواند باعث افزایش علاقه به کتابخوانی شود»، تأکید کرد: از برگزیدگان مسابقات کتابخوانی با اهدای کتاب‌هایی نفیس و ارزشمند، قدردانی می‌شود.
استقرار قفسه کتاب در دهیاری‌ها برای استفاده روستاییان، تقدیر از نویسندگان شهرستانی، رونمایی از آثار نویسندگان فردوسی در همایش بزرگ ظرفیت‌های گردشگری و توسعه شهرستان فردوس به مناسبت هزاره اول سفر ناصرخسرو به تون در ۲۳ و ۲۴ اسفندماه سال جاری و فرهنگ‌سازی مطالعه کتاب در مدارس و رواج این فرهنگ در مکان‌های مختلف شهر ازجمله کافی‌شاپ‌ها، رستوران‌ها و... بخشی از پیشنهادات اعضای این انجمن بود.