سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۸

با حضور جمعی از مدد جویان کمیته امداد اروندکنار برگزار شد؛

نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی شهدای اروند آبادان

کراپ‌شده - نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی شهدای اروند آبادان

نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی شهدای اروند آبادان با حضور جمعی از مددجویان کمیته امداد اروندکنار در این کتابخانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی شهدای اروند آبادان با حضور جمعی از مددجویان کمیته امداد اروندکنار در این کتابخانه برگزار شد.

احمد ربیعی مسئول کتابخانه شهدای اروند آبادان در این نشست گفت: مطالعه، زیربنای رویکردها و اقدامات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی جامعه است و پرداختن به مقوله کتابخوانی درواقع پرداختن به عنصر حیاتی جوامع است؛ تمدن بزرگ ایران در سایه مطالعه به وجود آمده است و اگر جامعه‌ای خواهان تاریخ‌سازی است باید برای گسترش فضای کتاب و کتابخوانی تلاش کند.

وی درباره هدف از برگزاری این نشست گفت: نشست کتاب‌خوان در راستای تعالی جامعه و پرورش انسان‌ها از طریق به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوب برگزار می‌شود تا آنان را به کتابخوانی ترغیب کند.

وی در بخش دیگری از این نشست با معرفی کتابخانه عمومی شهدای اروند و بخش‌ها، فعالیت‌ها و خدمات آن، به تشریح جزئیات عضویت در کتابخانه‌های عمومی پرداخت.

در ادامه این نشست، نصاری مسئول کانون فرهنگی کمیته امداد اروند با تشریح فعالیت این کانون در زمینه کتاب و کتابخوانی گفت: ترویج فرهنگ و توسعه فضای مطالعه در بین مخاطبان از اهداف کانون فرهنگی است و این مرکز از برنامه‌های فرهنگی کتابخانه و شرکت در برنامه‌های فرهنگی مشترک استقبال می‌کند.

در این نشست تجربه خواندن ۶ عنوان کتاب توسط شرکت‌کنندگان به اشتراک گذاشته شد که بدین شرح است؛

«غروب خورشید در سامرا» نوشته محمدرضا بایرامی/ ارائه توسط: لیلا حمیداوی

«آمادگی در برابر زلزله» نوشته حسین دانشور / ارائه توسط: فاطمه مبارکی

«اخلاق در خانواده - درس‌هایی از امام (ره)» نوشته رسول سعادتمند/ ارائه توسط: کبرا ساری

«قناعت و ساده زیستی  - درس‌هایی از امام (ره)» نوشته  رسول سعادتمند /ارائه توسط: خدیجه مبارکی

«رسالت فرهنگیان و دانشجویان  - درس‌هایی از امام (ره)» نوشته رسول سعادتمند/ ارائه توسط: مریم جعفری

«دغدغه‌ها و نگرانی‌های امام خمینی  امام خمینی (ره)» نوشته رسول سعادتمند/ ارائه توسط: سمیرا نصاری