سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۹

باهدف بررسی مسائل کتابخانه‌های عمومی؛

نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان نطنز برگزار شد

کراپ‌شده - نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان نطنز

نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان نطنز باهدف بررسی مشکلات و مسائل کتابخانه‌های عمومی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی اصفهان، نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان نطنز با حضور یوسف حسنی، فرماندار؛ امیر هلاکویی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی اصفهان؛ محمد آقا مراد، رئیس شورای شهر نطنز؛ علی پیراینده، شهردار نطنز و جمعی از اعضای انجمن در دفتر فرماندار برگزار شد.

فرماندار نطنز در این نشست با اشاره به اهمیت جایگاه کتابخانه‌های عمومی و مطالبات مردم در این حوزه گفت: کتابخانه‌های عمومی شهرستان درحال‌حاضر با کمبود نیروی انسانی مواجه‌اند که امیدواریم این مشکل با مساعدت نهاد کتابخانه‌های عمومی حل شود.

حسنی با اشاره به ضرورت فعال‌سازی مجدد کتابخانه روستای طامه و راه‌اندازی کتابخانه بخش طرق‌رود گفت: کتابخانه‌های عمومی در محیط‌های روستایی از جایگاهی مهم و تأثیرگذار برخوردارند.

وی با اشاره به لزوم حمایت از نویسندگان و ناشران بومی ادامه داد: کتابخانه به‌عنوان پایگاه فرهنگی باید مرکز برگزاری مراسم فرهنگی باشد و منابع نیز باید بر اساس نیازسنجی و علاقه‌مندی اعضا تأمین شود.

امیر هلاکویی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی اصفهان گفت: در حال حاضر ۴ کتابخانه نطنز، روستای ده‌آباد، شهید همتی خالدآباد و استاد عاملی، در این منطقه فعالیت می‌کنند و در سال جاری امکاناتی شامل قفسه کتاب، تجهیزات بخش کودک و نوجوان و رایانه در اختیار این مراکز قرار گرفته است.

هلاکویی با اشاره به تعامل شهرداری و شورای شهر نطنز با مجموعه کتابخانه‌های عمومی گفت: مشکل تک شیفت بودن کتابخانه عمومی نطنز در حال پیگیری است و انشاالله به‌زودی رفع می‌شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی یک ایستگاه مطالعه و برگزاری مستمر نشست‌های کتاب‌خوان افزود: کتاب‌های نویسندگان و ناشران شهرستانی توسط واحد منابع استان بررسی می‌شود و در صورت تائید کارشناسی موردحمایت قرار می‌گیرد.