سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹

به‌منظور استفاده از ظرفیت‌ دستگاه‌های فرهنگی در ارتقاء سطح فرهنگ مطالعه صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی و آموزش‌وپرورش استان

کراپ‌شده - تفاهم‌نامه همکاری کتابخانه‌های خراسان شمالی و آموزش‌وپرورش

تفاهم‌نامه همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی و آموزش‌وپرورش خراسان شمالی به‌منظور توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در بین دانش‌آموزان، نو سوادان و سواد آموزان امضا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، تفاهم‌نامه همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی و آموزش‌وپرورش خراسان شمالی با حضور علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی؛ برات‌علی حاتمی، مدیرکل اداره آموزش‌وپرورش خراسان شمالی؛ مهدی مودی، معاون سوادآموزی آموزش و پروش خراسان شمالی و جمعی از مسئولان برگزار شد.

علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی در این  نشست با اشاره به حضور فعال دانش‌آموزان در نشست‌های کتاب‌خوان سال جاری، گفت: دانش‌آموزان در ۱۰ ماهه نخست سال جاری، فعال‌ترین قشر در نشست‌های کتاب‌خوان بوده و همواره در  نشست‌های کتابخانه‌ای و مدرسه‌ای حضوری چشمگیر و مؤثری داشتند.

جهانی نشست‌های کتاب‌خوان را فرصتی برای به اشتراک‌گذاری تجربیات مطالعاتی افراد دانست و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، بیش از ۴۲۰ نشست کتاب‌خوان ویژه، کتابخانه‌ای و مدرسه‌ای در سراسر استان برگزارشده که ۱۵۰ مورد آن، نشست‌ مدرسه‌ای بوده است.

وی همچنین در راستای امضای تفاهم‌نامه همکاری با نهضت سوادآموزی با اشاره به جایگاه سواد و امر سوادآموزی در جامعه، گفت: بر اساس آمارها، بی‌سوادی سرچشمه بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی ازجمله ارتکاب جرم، اعتیاد و طلاق است و تعامل و همکاری با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و پرورش استعدادهای پژوهشی و فرهنگی، بسیار سودمند خواهد بود.

برات‌علی حاتمی، مدیرکل اداره آموزش‌وپرورش خراسان شمالی نیز در این نشست، ضمن تشکر از تلاش‌های مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی و همکاران وی در راستای اعتلای کمی و کیفی کتابخانه‌ها، بیان کرد: مطالعه کتاب در کنار ارتباط و هم‌نشینی با علما و بزرگان، از راه‌های دریافت تجربیات ارزشمند دیگران است.