سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۶

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان قزوین خبر داد؛

عضویت صد در صدی دانش آموزان روستاهای کلج و آلتین کش در کتابخانه عمومی

کتابخانه های قزوین

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان قزوین از عضویت صد در صدی دانش آموزان روستاهای کلج و آلتین کش در کتابخانه های عمومی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی  قزوین، وحیده حقیقی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان قزوین اظهار داشت: در راستای ایجاد و توسعه فضای کتابخوانی با شعار آینده روشن، خانواده کتاب‌خوان و پیگیری دو کتابدار فعال روستاهای کلج و آلتین کش تمامی دانش آموزان و فرهنگیان این روستاها  به عضویت کتابخانه درآمده‌اند.

وی ادامه داد: در روستای کلج، پریسا کهنسال  با اجرای نشست‌های کتابخوانی و برنامه‌های خلاقانه به‌صورت مستمر، نه‌تنها ساکنان روستا بلکه دانش آموزان و اهالی روستاهای حومه را نیز به حضور در کتابخانه و استفاده از منابع و برنامه‌های آن مشتاق و علاقه‌مند کرده است. در روستای آلتین کش نیز ستاره کشاورز خامسی با اجرای کارگاه‌های مرتبط با موضوعات و متون درسی، اجرای بازی‌های آموزشی، کلاس‌های هنری و فرهنگی، مورد تشویق و تحسین مدیران آموزش‌وپرورش قرار گرفته است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در این کتابخانه‌ها قصه‌گویی، نشست مادران، کارگاه‌های بهداشتی و کشاورزی و عقیدتی، مسابقات کتابخوانی و... به‌صورت مستمر برگزار می‌شود. برپایی نمایشگاه نقاشی، کارهای هنری و صنایع‌دستی و ساخت کاردستی با وسایل دور ریختی به کمک کتابداران از دیگر برنامه‌هایی است که با استقبال گسترده مخاطبان برگزار می‌شود.

وی در ادامه گفت: ایجاد فضای شاد و جذاب، تأمین منابع و وسایل آموزشی و تفریحی، برگزاری کارگاه‌های علمی و مطالعاتی، مشاوره و روان شناسی، برگزاری کلاس‌های درس مرتبط با کتابخوانی در محیط کتابخانه، از جمله اقدامات انجام‌شده جهت جذب و حضور دانش آموزان و فرهنگیان بوده است.

حقیقی یادآور شد: برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان و همچنین جمع خوانی و قصه‌گویی برای دانش آموزان در محیطی شاد، باعث علاقه بیشتر آنان به حضور در کتابخانه و حتی تشویق والدین خود نسبت  به عضویت در این مرکز فرهنگی شده است.