سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۵

با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛

برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه شهدای دره مرادبیگ

ویژه برنامه های کتابخانه ای

مسئول کتابخانه عمومی شهدای دره مرادبیگ از برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در این کتابخانه با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان، الهام نظری منظور، مسئول کتابخانه عمومی شهدای دره مرادبیگ همدان از برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در این کتابخانه‌ خبر داد و گفت: نشست جمع‌خوانی کتاب «مداد شمعی‌ها به خانه برگشتند» نوشته درو دی والت از سری کتاب‌های طرح کتاب‌خوان دی‌ماه سال ۹۶ با حضور تعدادی از کودکان برگزار شد. در این نشست پس از بلندخوانی بخش‌هایی از کتاب توسط کودکان، درباره شخصیت‌های داستان بحث و تبادل‌نظر شد.

نظری در خصوص این کتاب گفت: تصویرگری خلاقانه اُلیور جفرز و داستان جذاب درو دی‌والت در قالب ۱۲ نامه به شکل هوشمندانه‌ای با کودکان ارتباط برقرار می‌کند. درواقع نویسنده با شیوه‌ای متفاوت و با استفاده از عناصر خیالی سعی در تقویت مهارت نگارش و تشویق به نوشتن در کودکان دارد. این کتاب مناسب کودکان ۵ تا ۹ ساله بوده و خیال‌پردازی، آموزش رنگ‌ها، رشد شخصیت، شناخت و بیان احساسات، پرورش مهارت‌های اجتماعی، گفت‌وگو برای حل مشکل و خلاقیت از پیام‌های آن است.

وی ادامه داد: نشست‌های کتاب‌خوان و کارگاه آموزش مسائل مهدویت با موضوع شناخت ابعاد ایمان از دیگر برنامه‌های برگزارشده در دی‌ماه بود. همچنین در این مدت نصب عکس کودکان عضو کتابخانه در بخش کودک، با هدف زیباسازی این بخش و ایجاد تعلق‌خاطر در کودکان موردتوجه قرار گرفت. بازدید دانش آموزان از کتابخانه از دیگر برنامه‌های انجام‌شده در این ماه بود؛ طی این بازدیدها دانش آموزان با بخش‌های مختلف کتابخانه و شیوه جستجوی منبع آشنا شدند.

نظری اضافه کرد: در جریان برگزاری برنامه‌ها، دانش آموزان با انتخاب کتاب موردعلاقه خود به خلاصه‌نویسی از آن می‌پردازند و در مسابقه‌ای با عنوان «خلاصه‌نویسی کتاب» شرکت می‌کنند.