سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰

با هدف تحکیم بنیان خانواده و ترویج سبک زندگی اسلامی، ایرانی در استان سمنان؛

نشست تخصصی سبک زندگی ایرانی، اسلامی برگزار شد

کراپ‌شده - نشست تخصصی سبک زندگی ایرانی، اسلامی در سمنان

سلسله نشست‌های تخصصی سبک زندگی ایرانی اسلامی با عنوان «سلامتی ازنظر قرآن و عترت» در استان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، مجتبی محمدیان مدیرعامل دفتر بنیاد نشر فرهنگ قرآن و عترت استان سمنان گفت: نشست تخصصی سبک زندگی ایرانی اسلامی استان سمنان با همکاری بنیاد نشر فرهنگ قرآن و عترت استان سمنان، سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری سمنان و اداره کتابخانه‌های عمومی سمنان در سالن آمفی‌تئاتر کتابخانه مرکزی این استان، برگزار شد.

مجتبی محمدیان با اشاره به این مطلب که «سبک زندگی اسلامی الهام گرفته از معارف اهل‌بیت (ع) و سیره و سخن آن بزرگواران است» افزود: سبک اسلامی، شیوه و روش زندگی توحیدی است که خوشنودی انسان و خداوند در دنیا و آخرت را درپی دارد که کامل‌ترین نوع رشد و تعالی است.

مدیرعامل دفتر بنیاد نشر فرهنگ قرآن و عترت استان سمنان با اشاره به حضور مهدی برزو، مؤلف و پژوهشگر در این نشست گفت: توجه عمیق به فرهنگ ایرانی اسلامی بسیاری از مشکلات جامعه را رفع خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه «همه مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در بی‌توجهی به مسائل تربیتی ریشه دارد»، گفت: توجه به مسائل آموزشی مهم‌ترین محور در تحکیم بنیان خانواده و ترویج سبک زندگی اسلامی است.

محمدیان ترویج و آشنایی خانواده‌ها با الگوی زندگی اسلامی، ایرانی و مقابله با ابعاد نامطلوب سبک زندگی غربی را از اهداف برگزاری این سلسله نشست‌های تخصصی دانست و گفت: سبک زندگی ایرانی، اسلامی و اجرایی شدن آن معضلات فرهنگی اجتماعی ناشی از تهاجم فرهنگی را رفع می‌کند.

به گفته وی تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در خصوص سبک زندگی اسلامی، ایجاد روحیه تکلیف و خودباوری در بین خانواده‌ها، معرفی و تبیین سبک زندگی اسلامی و توانمندسازی خانواده‌ها و جوانان با سبک زندگی اسلامی از دیگر اهداف برگزاری این دوره آموزشی است.