سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸

در نشست انجمن کتابخانه‌های شهرستان میامی عنوان شد؛

برگزاری کارگاه آموزشی مادران قصه‌گو در استان سمنان

مادران قصه گو

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان با اشاره به برنامه‌های ویژه کتابخانه‌های عمومی‌ در راستای ترویج فرهنگ مطالعه از برگزاری کارگاه آموزشی مادران قصه‌گو در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، جلسه انجمن کتابخانه‌های شهرستان میامی با حضور نورعلی غلامحسین نیا سماکوش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان؛ محمدمهدی کریمی، فرماندار میامی؛ رضا مهدیان، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میامی؛ کمال ترابیان، رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان میامی و جمعی از فعالان فرهنگی و مسئولان شهرستان میامی برگزار شد.

 سماکوش در این جلسه درباره برگزاری کارگاه آموزشی مادران قصه‌گو گفت: این کارگاه آموزشی به ترویج قصه‌های فولکلور، همچنین ترویج فرهنگ روایتگری، قصه‌گویی، کتابخوانی، آشنایی نونهالان با فرهنگ مطالعه و... می‌پردازد.

وی با اشاره به نقش محوری مادران در تربیت نسلی آگاه و کتابخوان، تأکید کرد: کتابخوانی باید مانند هر فرهنگ دیگری از خانواده آغاز شود تا شاهد ماندگاری آن در جامعه باشیم.

سماکوش خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی میامی گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی برای ترویج فرهنگ مطالعه باید همکارانشان را به کتابخوانی تشویق کنند.

وی افزود: برگزاری همایش ناشران و مؤلفان کتاب از دیگر رویدادهای مهم استان سمنان است که با حضور ناشران معتبر توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان و با همکاری دستگاه‌های مربوط برگزار می‌شود.

محمدمهدی کریمی فرماندار میامی نیز در این نشست، ضمن تأکید بر ترویج فرهنگ مطالعه به‌ویژه در مناطق روستایی، گفت: ایجاد کتابخانه سیار از اقدامات خوب کتابخانه‌های عمومی در مناطق کم‌برخوردار است و با توجه به افتتاح نخستین کتابخانه سیار در میامی از مسئولان انتظار می‌رود ‌به بخش کالپوش نیز به‌شکلی ویژه توجه کنند.

در ادامه رضا مهدیان، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میامی با تقدیر از تعامل خوب اداره کتابخانه‌های میامی با سایر دستگاه‌های شهرستان گفت: تجلیل از نویسندگان شهرستان، برگزاری مسابقات، اهدا کتاب، برپایی نمایشگاه‌های کتاب، برگزاری کارگاه‌های داستان‌نویسی و... از مهم‌ترین برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با تعامل دیگر دستگاه‌ها است که در جهت ترویج کتاب و کتاب‌خوانی برگزار می‌شود.

کمال ترابیان، رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان میامی نیز در این نشست گفت: به‌منظور جذب بیشتر جوانان و نوجوانان به کتاب و کتابخوانی، برنامه‌های مختلفی در سطح شهرستان میامی برگزار می‌شود.

ترابیان افزود: خوشبختانه پس از برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های متنوع، شاهد مشارکت مردم به‌ویژه در بخش اهدای کتاب و استقبال گسترده کتاب‌خوانان و کتاب دوستان شهرستان از کتابخانه‌های عمومی میامی هستیم.