شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹

با هدف ارتقای مهارت‌های کتابداران؛

دوره هم‌افزایی مهارت‌های قصه‌گویی ویژه کتابداران استان اصفهان برگزار شد

دوره هم افزایی مهارت‌های قصه گویی ویژه کتابداران استان اصفهان

دوره «هم‌افزایی مهارت‌های قصه‌گویی» با حضور کتابداران بخش کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی اصفهان، دوره «هم‌افزایی مهارت‌های قصه‌گویی» با تدریس شاهدخت موسی زاده، فعال حوزه کودک و نوجوان و با حضور ۴۲ تن از کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، ۲۶ و ۲۷ دی‌ماه سال‌جاری در شهر بادرود از توابع شهرستان نطنز برگزار شد.

 امیر هلاکویی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان در ابتدای این دوره آموزشی با تأکید بر اهمیت مخاطب کودک و نوجوان به‌عنوان موضوعی زیرساختی برای کتابخانه‌های عمومی، تصریح کرد: بر ماست که با مشارکت، تمام همت خود را بر احیای ارزش و فضیلت کتابخوانی در جامعه معطوف کنیم؛ در این راستا توجه به گروه سنی کودک و نوجوان بسیار حائز اهمیت است.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با تأکید بر نقش کتابداران حاضر در دوره آموزشی گفت: شایسته است شرکت‌کنندگان این دوره آموزشی، شیوه‌های نوین قصه‌گویی را در قالب برگزاری کارگاه به سایر کتابداران استان، مادران و کودکان عضو کتابخانه‌ها منتقل کنند.

گفتنی است اصفهان یازدهمین استان میزبان دوره آموزشی است که کتابداران آن با مفاهیم اصولی قصه‌گویی آشنا می‌شوند. کتابداران در این دوره‌ها با اصول و تاریخچه قصه‌گویی و شیوه انتخاب قصه مناسب آشنا می‌شوند و قصه‌گویی را به‌صورت عملی تمرین می‌کنند.