شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹

با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی گرمسار برگزار شد

نشست

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان، فرماندار گرمسار،‌ رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان و سایر اعضا برگزار شد.

نورعلی غلامحسین نیا سماکوش در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از اجرای  برنامه‌های فرهنگی، جذب مخاطب به کتابخانه‌ها را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این برنامه‌ها دانست. وی از تعمیر و بازسازی سیستم گرمایشی کتابخانه‌های عمومی در سال جاری خبر داد و گفت: امید است تا پایان امسال با استفاده از اعتبار تأمین تجهیزات، بخش عمده‌ای از مشکلات سخت‌افزاری کتابخانه‌ها برطرف شود.

داریوش طاهری، فرماندار شهرستان گرمسار نیز، ضمن قدردانی از اقدامات فرهنگی  اداره کتابخانه‌های شهرستان خواستار توجه تمامی دستگاه‌های مرتبط، به توسعه فضای کتابخانه‌های عمومی و تخصیص زمین برای احداث کتابخانه‌ای جدید در گرمسار شد.

در ادامه این نشست حسن نور محمدی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار نیز با ارائه گزارشی از وضعیت کمی و کیفی فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی شهرستان، بیان کرد: در دو ماه اخیر به‌ویژه ایام بزرگداشت کتاب و کتابخوانی اقدامات مطلوبی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه  انجام شده است. برگزاری مسابقات فرهنگی و کتابخوانی، نواختن زنگ کتابخوانی در سطح مدارس شهرستان و بخش،  نشست‌های کتاب‌خوان کتابخانه‌ای و مدرسه‌ای، بازدیدهای دانش آموزان از کتابخانه‌ها و حضور کتابداران در سطح مدارس از برنامه‌های برگزارشده در این ایام بود.