شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۰

بر اساس تفاهم‌نامه همکاری کتابخانه‌های عمومی و نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد صورت می‌گیرد؛

عضویت رایگان کارکنان ناجا و خانواده‌های آنان در کتابخانه‌های عمومی استان

تفاهم نامه با ناجا

در راستای اجرای تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و نیروی انتظامی، کارکنان ناجا و خانواده‌های آنان به عضویت رایگان کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد درمی‌آیند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، سرپرست کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این خبر گفت: با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان کتابخانه‌های عمومی استان و نیروی انتظامی مقرر شد، همه کارکنان نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد و خانواده‌های آنان به‌صورت رایگان به عضویت کتابخانه‌های عمومی استان درآیند و از خدمات آن استفاده کنند.

یاسر رحیمیان افزود: براساس این تفاهم‌نامه، برگزاری برنامه‌های فرهنگی مشترک نظیر نشست‌های کتاب‌خوان، معرفی و جمع‌خوانی کتاب، مسابقات کتابخوانی با محوریت حوزه اجتماعی ناجا و مسابقه نقاشی در هفته ناجا در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به تأسیس کتابخانه مشارکتی با ناجا گفت: مقرر شد در صورت تأمین فضا و مکان استاندارد و تجهیزات توسط ناجا، کتابخانه‌های عمومی استان در تأمین منابع و مباحث آموزشی با نیروی انتظامی همکاری کند.

وی ادامه داد: همچنین مصوب شد با ارائه لیست اسامی و آدرس کتابخانه‌های عمومی به نیروی انتظام، مراقبت‌های ویژه و حفظ نظم و امنیت کتابخانه‌های عمومی در قالب گشت زنی محسوس توسط نیروی انتظامی در دستور کار قرار گیرد.

رحیمیان با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان‌ها وادارات استان به‌عنوان بخشی از برنامه‌ واحد مشارکت‌های کتابخانه‌های عمومی افزود: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی از همه ظرفیت‌های فرهنگی ادارات و سازمان‌های اجرایی و فرهنگی استان در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی استفاده خواهد کرد.