سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵

مسئول کتابخانه عمومی ملامحمد جعفر طبیب بیلندی گناباد مطرح کرد؛

کتابخانه مرکز ثقل فرهنگی روستا است

کراپ‌شده - مسئول کتابخانه عمومی ملامحمد جعفر طبیب بیلندی گناباد

مسئول کتابخانه عمومی ملا محمدجعفر طبیب بیلندی با اشاره به انتخاب این مرکز به‌عنوان یکی از کتابخانه‌های برتر در حوزه برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان گفت: این کتابخانه با برگزاری برنامه‌های فرهنگی مانند نشست کتاب‌خوان به مرکز ثقل فرهنگی روستا تبدیل‌شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، مسئول کتابخانه عمومی ملامحمد جعفر طبیب بیلندی در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی از برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در این کتابخانه از ابتدای سال جاری خبر داد.

مسئول کتابخانه عمومی ملامحمد جعفر طبیب بیلندی گفت: این کتابخانه در روستای پرجمعیت بیلند از توابع شهرستان گناباد واقع‌شده است و در مردادماه سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر بیش از ۴۰۰ عضو دارد.

وی ادامه داد: کودکان و نوجوانان روستا بیشترین اعضای این کتابخانه را تشکیل می‌دهند و حضور فعال و گسترده آنان، میزان مشارکت بالا در برنامه‌های فرهنگی و امانت کتاب را برای کتابخانه به ارمغان می‌آورد.

مریم کمالی بیان کرد: برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان، جلسات جمع‌خوانی، نمایشگاه‌های کتاب، کلاس‌های کاردستی و بازی همراه با معرفی کتاب، کارگاه مهارت‌های زندگی ویژه بانوان، و برپایی جشن‌ها و مسابقات فرهنگی در مناسبت‌های مختلف از برنامه‌های متنوع این کتابخانه است.  

وی با اشاره به ارتباط مناسب این کتابخانه عمومی با مراکز فرهنگی، مدارس و مهد کوک‌های روستا گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای و ۱۴ نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای به همت این کتابخانه برگزارشده که به معرفی نزدیک به۱۲۰ عنوان کتاب پرداخته است.

وی ادامه داد: برگزاری جلسات کتاب‌خوان و معرفی و روخوانی کتاب در مدارس و اماکنی مانند مزار شهدا و منزل علامه بهلول گنابادی اشتیاق اعضا را برای حضور در این‌گونه برنامه‌ها افزایش داده است.

کمالی تصریح کرد: تشکیل اتاق فکر با حضور تعدادی از بانوان فعال و دغدغه‌مند روستا یکی دیگر از فعالیت‌هایی این کتابخانه است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه بیشتر مسئولین و خیرین به کتابخانه‌های روستایی به‌ویژه در روستاهای پرجمعیت، شاهد توسعه روزافزون منابع و فضای این مراکز فرهنگی باشیم و شرایط مناسب‌تری برای استفاده مردم زحمتکش و متدین روستا از کتابخانه‌های عمومی فراهم کنیم.