شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶

باهدف ارتقاء توانمندی کتابداران خراسان جنوبی؛

دوره‌های آموزشی تخصصی- شغلی ویژه کتابداران برگزار شد

کراپ‌شده - دوره هاي آموزش كتابداران خراسان جنوبي

دوره‌های آموزشی تخصصی- شغلی ویژه کتابداران با عناوین «نقد، مرور و معرفی کتاب در کتابخانه عمومی» و «خدمات کتابخانه عمومی برای کودکان و نوجوانان» به همت واحد آمار و پژوهش اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی، محمدرضا رضایی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی در این‌باره گفت: کارگاه آموزشی «نقد، مرور و معرفی کتاب در کتابخانه عمومی» برگزار شد.
رضایی، هدف از برگزاری این دوره آموزشی را آشنایی بیشتر کتابداران با مفاهیم، اصول، فنون و معیارهای نقد و مرور کتاب، بررسی و معرفی کتاب، توانایی نگارش نقد، آشنایی با رمان و ژانرهای آن و تفاوت آن با گونه‌های دیگر داستانی و آشنایی با رمان‌های عامه‌پسند و خارجی عنوان کرد.
وی افزود: دوره آموزشی «خدمات کتابخانه عمومی برای کودکان و نوجوانان» نیز به مدت ۱۰ ساعت برگزار شد و هدف از برگزاری آن ایجاد توانمندی کتابداران در جهت رفع نیازهای اطلاعاتی کودکان و نوجوانان و روش جذب آنان، جریان شناسی حوزه نشر کودک، اموزش اصول کتابداری کودک و مدیریت بخش کودک، آشنایی با پرورش حس دینی کودکان و نوجوان و آشنایی با ادبیات کودکان و نوجوانان بود.
وی یادآور شد: آشنایی با پرورش خلاقیت کودکان و نوجوانان، آشنایی با موضوعات آثار کودک و نوجوان و شناخت ناشران، شناخت نشریات کشور در حوزه کودک و نوجوان و روانشناسی تربیتی و رشد، از دیگر اهداف برگزاری این دوره آموزشی است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی گفت: این دوره‌های آموزشی در هفته پایانی دی‌ماه برای کتابداران شهرستان‌های طبس، فردوس، سرایان و بشرویه برگزار شد و در روزهای آینده نیز با حضور کتابدارانی از سایر شهرستان‌های خراسان جنوبی ادامه خواهد داشت.