شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰

در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی آرادان مطرح شد؛

ترویج فرهنگ مطالعه وظیفه‌ای همگانی است

انجمن

امام‌جمعه آرادان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، ترویج فرهنگ مطالعه را وظیفه‌ای همگانی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان آرادان با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان، فرماندار، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، امام‌جمعه آرادان و جمعی از مسئولین برگزار شد.

حجت‌الاسلام جلیل شریفی‌نیا، امام‌جمعه آرادان در این جلسه اظهار داشت: ترویج فرهنگ مطالعه وظیفه‌ای همگانی است. در گام نخست، خانواده‌ها نقش مهمی در ترویج فرهنگ مطالعه دارند و باید در انتخاب کتاب مناسب برای کودک توجه کنند.

سعید افشار نادری، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی  آرادان با تأکید بر لزوم گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تجلیل از کتابخوانان برتر، بیان کرد: مطالعه لازمه ارتقاء سطح اندیشه و آگاهی است؛ بنابراین انس با کتاب، برنامه‌ریزی برای تهیه و مطالعه آن باید از کودکی و در خانواده‌ها موردتوجه قرار گیرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان نیز در این نشست اظهار داشت: ترویج فرهنگ مطالعه باید به دغدغه‌ای همگانی تبدیل شود و این امر همکاری و همت مردم، مسئولان و به‌ویژه نهادهای فرهنگی را می‌طلبد. برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان، از فعالیت‌هایی است که در راستای جلب علاقه و توجه مردم به مطالعه و کتابخانه‌ها انجام می‌شود.

وی پیگیری ساخت کتابخانه‌های جدید و اهدای دو هزار جلد کتاب برای غنی‌سازی منابع کتابخانه مرحوم محمد ترامشلو را از دیگر اقدامات اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان دانست.

در خاتمه محمد پهلوانی سبزوار، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آرادان گزارشی از فعالیت‌های کتابخانه‌های این شهرستان ارائه کرد.