شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱

با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استاندار؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان برگزار شد

انجمن استان

چهارمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان سیستان و بلوچستان در سال جاری با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استاندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان در سال جاری با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استاندار برگزار شد.

محمدتقی اکاتی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استاندار با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی برای ترویج کتابخوانی در میان تمامی اقشار جامعه، بیان کرد: نصب تابلوهای راهنمای کتابخانه‌های عمومی در سطح شهرها و روستاها علاوه بر معرفی کتابخانه‌های عمومی در میان مردم باعث ثبت این مراکز فرهنگی در سایت‌های راهنمای شهری خواهد شد.

اکاتی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری به امر کتابخوانی تصریح کرد: توصیه‌های مقام معظم رهبری در حوزه مطالعه باید الگویی برای تمامی مدیران و کارگزاران باشد.

اسفندیار زیدآبادی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات فرهنگی انجام‌شده در کتابخانه‌های عمومی استان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۵۷۵ نشست کتاب‌خوان در سطح کتابخانه‌های عمومی و مدارس استان برگزار شده است.

وی با تأکید بر لزوم افزایش زیربنای کتابخانه‌های عمومی در سطح استان گفت: در حال حاضر مکان‌هایی برای ایجاد کتابخانه از سوی دهیاری‌های اورکی، گلخانی و قلعه نو واگذار و در بخش‌های جزینک، قرقری و شمس آباد نیز ساختمان‌هایی پیشنهاد شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ادامه داد: در آذرماه ۹۶، دوره قصه‌گویی ویژه کتابداران بخش کودک کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد؛ در حال حاضر آمادگی داریم با همکاری آموزش‌وپرورش برای برگزاری کلاس‌های قصه‌گویی در مدارس اقدام کنیم.