شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳

معاون فرماندار دهگلان تأکید کرد؛

ضرورت دسترسی عموم به کتاب با ایجاد کتابخانه در مناطق روستایی

انجمن دهگلان

معاون فرماندار دهگلان به‌منظور اجرای عدالت در شاخص دسترسی عمومی به کتاب، خواستار تأسیس کتابخانه در مناطق روستایی و محلات حاشیه‌نشین شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان دهگلان برگزار شد.

محمد محمدی بلبان آباد، معاون فرماندار دهگلان در این نشست اظهار داشت: راه‌اندازی کتابخانه در روستاها و محلات حاشیه‌نشین یکی از راهکارهای اساسی در ارتقاء دسترسی عمومی به کتاب است. ایجاد کتابخانه‌های عمومی مشارکتی با همکاری دهیاری‌ها، شوراهای اسلامی روستایی و کتابخانه‌های عمومی،‌اقدامی بسیار مهم و مؤثر برای دسترسی روستاییان به کتاب و کتابخانه است. بدون شک نیاز به مطالعه در تمام اقشار وجود دارد و وظیفه متولیان، زمینه‌سازی برای رفع نیازهای فرهنگی تمام مردم است.

معاون فرماندار با تأکید بر لزوم حمایت مسئولان از کتابخانه‌های عمومی، بیان کرد: کتابخانه‌های عمومی از ارکان مهم توسعه فرهنگی در جوامع به شمار می‌روند که باید با توجه به این بخش، زمینه را برای توسعه سایر حوزه‌ها فراهم کرد.

محمود محمدی بلبان آباد، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی دهگلان نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: در حال حاضر یک باب کتابخانه عمومی نهادی و یک باب کتابخانه مشارکتی با ۱۴۰۰ عضو فعال در دهگلان موجود است. دو پروژه ساخت کتابخانه نیز به دلیل اعتبارات لازم متوقف شده است. مسئولان و خیرین می‌توانند با حمایت‌های مادی و معنوی از این نهاد فرهنگی زمینه را برای توسعه بیشتر کتابخانه‌های عمومی در شهرستان دهگلان فراهم کنند.