شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۴

به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان؛

جلسه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر برگزار شد

کراپ‌شده - جلسه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر لرستان

جلسه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، جلسه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان با حضور علی جهان‌آرا، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان و جمعی از کارشناسان ستادی و روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها برگزار شد.

علی جهان‌آرا، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان، امربه‌معروف و نهی از منکر را یک وظیفه شرعی و واجب دینی برشمرد و گفت: وجود آیات و روایات متعددی در این خصوص، نشانگر اهمیت و جایگاه والای این فرضیه دینی در تعالیم دین مبین اسلام است.

وی، وجود امربه‌معروف و نهی از منکر را باعث نیکی و سعادت جامعه و پرهیز از آن را موجب ترویج فساد و گناه در جامعه دانست و بر انجام این واجب دینی در راستای سالم‌سازی محیط اجتماعی و دوری جامعه از مفاسد و آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با تشریح نقش سازنده امربه‌معروف و نهی از منکر و آثار آن در شئون مختلف جامعه اسلامی، عنوان کرد: آشنایی با روش‌های امربه‌معروف و قواعد آن از مهم‌ترین ویژگی‌های آمران به معروف است.

وی ادامه داد: امیدواریم تشکیل جلسات ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر کتابخانه‌های عمومی لرستان و تصمیمات و مصوبات آن بتواند تأثیر مثبتی در فضای کتابخانه‌های عمومی استان به‌عنوان یک محیط فرهنگی داشته باشد.

در ادامه جلسه راهکارهای چگونگی گسترش امربه‌معروف و نهی از منکر در کتابخانه‌های عمومی استان موردبحث و بررسی قرار گرفت و حاضرین در نشست به ارائه دیدگاه‌ها و راهکارهای خود در این خصوص پرداختند.

گفتنی است، پایان این جلسه به اعلام مصوبات و اعطای احکام اعضای ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر کتابخانه‌های عمومی لرستان اختصاص داشت.