سه‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰

امام‌جمعه شهر قلعه رئیسی عنوان کرد؛

کتابخانه‌های روستایی، زمینه رشد فرهنگی جوانان را فراهم می‌کنند

کراپ‌شده - امام‌جمعه شهر قلعه رئیسی

امام‌جمعه شهر قلعه رئیسی با حضور در اداره کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد و دیدار با سرپرست کتابخانه‌های عمومی خواستار توجه بیشتر به مسائل فرهنگی به‌ویژه تأسیس کتابخانه‌های عمومی در بخش چاروسا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، امام‌جمعه شهر قلعه رئیسی با حضور در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با سرپرست این مرکز دیدار و گفتگو کرد.

حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی ضمن اشاره به جمعیت بالای بخش چاروسا در شهرستان کهگیلویه گفت: ساخت مراکز فرهنگی و ایجاد بستر مناسب برای رشد و پیشرفت، از مهم‌ترین راهکارهای جلوگیری از مهاجرت است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: متأسفانه بخش چاروسا علیرغم جمعیت زیاد و علاقه‌مندی مردم به برنامه‌های فرهنگی در بخش زیرساختی این حوزه با کمبود مواجه است.

وی تصریح کرد: امکانات و زیرساخت‌های فرهنگی از مطالبات اساسی جوانان شهر قلعه‌رئیسی، دهستان‌های شوتاور، پاتاوه و نقاط مختلف این بخش است.

 امام‌جمعه شهر قلعه رئیسی با اشاره به ضرورت احداث کتابخانه عمومی در روستاهای پرجمعیت ادامه داد: ساخت کتابخانه‌های روستایی زمینه‌ساز رشد فرهنگی جوانان این مناطق است و این حرکت باید تداوم داشته باشد تا فرزندان ما در روستاها از امکانات متناسب بهره‌مند شوند.

در این دیدار، یاسر رحیمیان سرپرست کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به نقش بی‌بدیل امامان جمعه در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی عنوان کرد: تریبون نماز جمعه بهترین رسانه برای تبلیغ و ترویج فرهنگ مطالعه در هر منطقه است و دغدغه‌ها و سهم خواهی فرهنگی مردم توسط امامان جمعه به گوش مسئولان می‌رسد.

وی افزود: بخش چاروسا در شهر قلعه رئیسی و دهستان جاورده دارای دو کتابخانه عمومی است و سعی می‌کنیم سایر روستاهای پرجمعیت منطقه را نیز در سال آینده به کتابخانه مجهز کنیم.

 وی ادامه داد: گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در روستاها و مناطق کم برخوردار از رسالت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است و کتابخوانی را در مناطق روستایی رونق خواهد داد.