چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴

جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر چهارمحال و بختیاری عنوان کرد؛

کار کتابداری و بسترسازی برای کتابخوانی یکی از برترین مصادیق معروف‌ است

امر به معروف

جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر چهارمحال و بختیاری در جلسه شورای امربه‌معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: کار کتابداری و بسترسازی برای کتابخوانی یکی از برترین مصادیق معروف‌ است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، جلسه شورای امربه‌معروف و نهی از منکر استان با حضور فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری؛ عبدالمحمد سعیدی، جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر و جمعی از روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها و اعضاء ستاد، روز یکشنبه ۲۴ دی‌ماه برگزار شد.

سعیدی ضمن تشریح اهمیت امربه‌معروف و نهی از منکر در دین مبین اسلام و اشاره به احادیث و روایات در این خصوص گفت: کار کتابداری و بسترسازی برای کتابخوانی یکی از برترین مصادیق معروف‌ است، چراکه بسیاری از مشکلات جامعه ناشی از ناآگاهی و نداشتن بصیرت است و کتابخوانی ما را به بصیرت می‌رساند و مسیر این رسیدن نیز توسط کتابدار هموار می‌شود.
جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر چهارمحال و بختیاری ضمن تقدیر از توجه شایسته نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به مقوله امربه‌معروف و نهی از منکر، اقدامات اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان را ارزشمند عنوان کرد و افزود: دید فرهنگی و توجه خاص کتابخانه به مقوله نماز بسیار مهم است و باید فرهنگ اقامه نماز و آداب صحیح این فریضه مهم دینی را به‌ویژه در کودکان و نوجوانان نهادینه کنیم، زیرا نماز انسان را از بسیاری منکرات بازمی‌دارد.
وی در ادامه به تشریح وظایف و چگونگی فعالیت شوراهای امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان‌ها پرداخت و به سؤالات مطروحه در این خصوص پاسخ داد.
گفتنی است در ابتدای این جلسه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به ارائه گزارشی از اقدامات کتابخانه‌های عمومی استان در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر پرداخت.