یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵

به کوشش کتابخانه شهید مفتح مشهد صورت گرفت؛

کسب رتبه برتر استان در برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان طی ۹ ماهه نخست امسال

کراپ‌شده - کتابخانه شهید مفتح مشهد رتبه برتر كتابخوان استان

مسئول کتابخانه شهید مفتح شهرستان مشهد از موفقیت این مرکز در کسب رتبه برتر استان برای برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان از اول فروردین‌ماه تا پایان آذرماه سال جاری، خبر داد.

مسئول کتابخانه شهید مفتح در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: این کتابخانه عمومی به سبب برگزاری ۲۳ نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای و کتابخانه‌ای در ۹ ماهه نخست سال جاری در صدر فهرست کتابخانه‌های استان قرار دارد.
خزاعی با اشاره به همکاری مدیران مدارس در برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای، ادامه داد: برگزاری ۱۴ نشست مدرسه‌ای و معرفی ۱۴۴ عنوان کتاب در دبیرستان‌های امام خامنه‌ای و شهید حسینی محراب، همچنین دبستان‌های جامی، نیلوفر، امام سجاد (ع) و مهدکودک‌های گلستان و امام علی (ع) بخشی از فعالیت‌های این کتابخانه عمومی است.
وی ادامه داد: این کتابخانه عمومی با دعوت از اعضا و عموم مردم موفق به برگزاری ۹ نشست کتابخانه‌ای طی ۹ ماه و معرفی بیش از ۱۱۰ عنوان کتاب شده است.
خزاعی افزود: هدف از برگزاری این نشست‌ها ترویج فرهنگ مطالعه مفید، افزایش خلاقیت و تمرکز، پرهیز از استفاده افراطی از دنیای مجازی، رشد انواع مهارت و اعتمادبه‌نفس، آشتی با کتاب و نشاط و سرگرمی مفید است.
مسئول کتابخانه عمومی شهید مفتح یادآور شد: برگزاری بیش از ۱۳۰ نمایشگاه کتاب و نشریه با موضوعات و مناسبت‌های مختلف در کتابخانه شهید مفتح، پارک وحدت، مدارس و پایگاه‌های بسیج، مساجد و حسینیه پارک بانوان وحدت، همچنین برپایی بیش از ۴۵ جلسه قصه‌گویی، نقد کتاب، جمع‌خوانی، مسابقه نقاشی، خلاصه‌نویسی، تهیه روزنامه دیواری، مسابقه با اسباب‌بازی‌های فکری و...از دیگر اقدامات کتاب‌محور کتابخانه عمومی شهید مفتح است.
خزاعی تأکید کرد: راه‌اندازی بخش دفاع مقدس و بخش استان شناسی، نصب ۸ تابلو راهنما در اطراف کتابخانه، برگزاری نمایشگاه کتاب، مراسم شهدا و معرفی کتاب در پارک بانوان با حضور ورزشکاران، همچنین تقدیر از فعالان، همیاران و رابطان کتابخانه از دیگر برنامه‌های مستمر این مرکز است.
وی خاطرنشان کرد: رتبه اول این کتابخانه در جذب مخاطبان به جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان مشهد و کسب عنوان مسئول نمونه کتابخانه‌های استان خراسان رضوی در هفته کتاب از دیگر افتخارات این کتابخانه نمونه است.