سه‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹

در نشست مدیرکل کتابخانه‌های سمنان با شهردار شهمیرزاد عنوان شد؛

اعلام آمادگی شهرداری شهمیرزاد برای همکاری با کتابخانه‌های عمومی

کراپ‌شده - نشست مدیرکل سمنان با شهردار شهمیرزاد

شهرداری شهمیرزاد برای همکاری با کتابخانه‌های عمومی، اعلام آمادگی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، محمد صالح لقمانیان شهردار شهمیرزاد در نشستی با نورعلی غلامحسین‌نیا سماکوش مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان، ضمن اشاره به نقش توسعه کتاب و کتابخوانی در پیشرفت جامعه گفت: تلاش برای ترویج فرهنگ مطالعه، یک وظیفه همگانی است.

وی افزود: شهرداری شهمیرزاد برای همکاری در زمینه‌های فرهنگی مانند برگزاری دوره‌های آموزشی به‌صورت مشارکتی با اداره کل کتابخانه‌های عمومی، اعلام همکاری می‌کند.

لقمانیان ادامه داد: برگزاری برنامه‌های فرهنگی در محیط کتابخانه‌ها تأثیر قابل‌توجهی بر توسعه کتاب و کتابخوانی خواهد دارد.

شهردار شهمیرزاد تصریح کرد: نیم درصد کتابخانه‌های عمومی از درآمد شهرداری‌ها، حقی قانونی است و نقش بسزایی در ترویج فرهنگ مطالعه و تجهیز کتابخانه‌های عمومی دارد.

در ادامه نورعلی غلامحسین‌نیا سماکوش مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان، گفت: درآمد حاصل از وصول نیم درصد شهرداری‌ها به تجهیز کتابخانه‌های عمومی هر شهر و برگزاری برنامه‌های فرهنگی اختصاص خواهد داشت.

سماکوش افزود: پیگیری برای تأمین فضای کتابخانه‌های جدید از برنامه‌های این اداره کل است.

وی با اشاره به نقش کتابخوانی در رسیدن به اوقات فراغتی مطلوب برای افراد، گفت: توجه به کتاب و کتابخوانی از راه های مهم توسعه فرهنگی جوامع امروز است.