سه‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲

در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی قزوین مطرح شد؛

انس با مطالعه‌ باید در کودکی نهادینه شود

کراپ‌شده - انجمن کتابخانه‌های عمومی قزوین

استاندار قزوین در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان قزوین گفت: توسعه‌ فرهنگ مطالعه‌ و افزایش اشتیاق به خواندن باید در سنین کودکی در افراد نهادینه شود و بخش اعظم این مهم برعهده کتابخانه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در جمع اعضاء انجمن کتابخانه‌های عمومی قزوین گفت: هر مفهومی که از سنین کودکی در فرد نهادینه شود، هرگز فراموش نخواهد شد.

وی افزود: آموزش‌های مفید و سازنده می‌تواند موجب رشد شخصیت فرد شده و در توسعه‌ پایدار جامعه مؤثر باشد.

در ادامه، رویا اسماعیلی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی قزوین گفت: کتاب و کتابخوانی مسیر سعادت و خوشبختی جوامع را رقم می‌زند و هرچه زیرساخت‌های فرهنگی یک جامعه استحکام بیشتری پیدا کند، آسیب‌های اجتماعی آن جامعه کم‌تر خواهد بود.

اسماعیلی افزود: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان برنامه‌های فرهنگی اجتماعی مختلفی را باهدف افزایش جذب عموم مخاطبان به سمت مطالعه و کتابخوانی، اجرا می‌کند که نشست‌های نقد و بررسی، رونمایی کتاب، معرفی کتاب‌های خوانده‌شده و برگزاری جشنواره‌های اهداء کتاب بخشی از این اقدامات است.

وی ادامه داد: شناسایی مناطقی فاقد کتابخانه و یافتن راهکارهایی برای رفع این معضل، همچنین رایزنی‌هایی برای ساخت کتابخانه در این مناطقی مانند کوثر و مینودر و پونک قزوین از اقدامات دیگر کتابخانه‌های عمومی برای جذب اقشار مختلف جامعه است.

ارائه توضیحاتی درباره ساخت کتابخانه مرکزی قزوین و لزوم احداث آن، توسط اسماعیلی و گفت‌وگوی اعضا دراین‌باره، بخش پایانی این نشست بود.