یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲

در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی فارس عنوان شد؛

تأکید معاون استاندار فارس بر اختصاص قطعه زمینی برای احداث کتابخانه مرکزی شیراز

کراپ‌شده - جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی فارس

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان بر ضرورت سرعت‌بخشی به روند اختصاص قطعه زمینی برای احداث کتابخانه مرکزی شیراز تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی فارس باحضور هادی پژوهش جهرمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس؛ روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس؛ بهزاد مریدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس؛ بتول معلم، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛ سیده معصومه دستغیب، مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری فارس؛ علی خرمی، رئیس شورای اسلامی استان و جمعی از اعضاء، سه‌شنبه ۱۹ دی‌ماه برگزار شد.

 تکلیف زمین کتابخانه مرکزی شیراز هرچه زودتر مشخص شود

هادی پژوهش جهرمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در این دیدار با اشاره به ضرورت احداث کتابخانه مرکزی در شیراز گفت: لازم است بررسی‌های نهایی در خصوص انتخاب قطعه زمینی برای احداث کتابخانه مرکزی شیراز در اسرع وقت انجام شده و نتیجه آن به‌منظور حل این مشکل اعلام شود.

وی با اشاره به نیاز اهالی شهر صدرا به کتابخانه عمومی، گفت: برگزاری جلسه‌ای با حضور فرماندار شیراز و مسئولان شهر صدرا برای تعیین تکلیف کتابخانه عمومی این شهر از ضروریات حل این مشکل است.

پژوهش، انتقال اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس به ساختمان جدید را ضروری دانست و از شهرداری شیراز خواست در اسرع وقت نسبت به تحویل ساختمان اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس اقدام کند.

وجود کتابخانه مرکزی در شیراز از ضروریات پایتخت فرهنگی ایران است

بهزاد مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز با اشاره به ضرورت احداث کتابخانه برای مردم شیراز، گفت: مسئله راه‌اندازی کتابخانه در شیراز به‌عنوان، پایتخت فرهنگی ایران از چندین سال قبل مطرح بوده، اما متأسفانه هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است.

مریدی با اشاره به ظرفیت تالار مرکزی شیراز برای احداث کتابخانه، خاطرنشان کرد: تالار مرکزی شیراز با وسعتی در حدودی ۱۸ هزار متر در مرکز شهر در دست احداث است که قریب به ۸ هزار متر فضای آزاد دارد؛ این فضا را می‌توان به ساخت کتابخانه عمومی اختصاص داد تا این مجموعه فرهنگی کامل شود.

وی با اشاره به حضور چهار شهر استان فارس در فهرست نامزدهای جشنواره پایتخت کتاب ایران افزود: شیراز، صدرا، آباده و اوز با ارائه عملکردی مطلوب در سال جاری و ارسال طرح‌نامه‌های قدرتمند به جشنواره در این رویداد فرهنگی حضور یافتند که این اتفاق مرهون تلاش و زحمات همه مجموعه‌های فرهنگی استان است.

روح‌الله منوچهری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل و بررسی مصوبات جلسات پیشین گفت: انجمن کتابخانه‌های عمومی استان وظیفه سیاست‌گذاری درباره کتابخانه‌های عمومی و همچنین نظارت بر انجمن‌های شهرستان‌ها را بر عهده دارد و برگزاری به‌موقع این انجمن و حضور تمامی اعضای در این جلسات ضروری است.

منوچهری درباره اختصاص قطعه زمینی برای احداث کتابخانه مرکزی شیراز، افزود: اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس در چند سال گذشته به صورتی جدی، مسئله اختصاص قطعه زمینی برای ساخت کتابخانه مرکزی شیراز را پیگیری کرده، اما متأسفانه در این خصوص هنوز به نتیجه موردنظر نرسیده است.

وی افزود: این مهم با توجه به اهمیت استان فارس در عرصه فرهنگی کشور باید زودتر، تعیین تکلیف شود.