شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹

در دیدار سرپرست کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد با معاون سیاسی امنیتی استاندار مطرح شد؛

ضرورت رشد کتابخوانی با گسترش زیرساخت‌های فرهنگی

کراپ‌شده - دیدار سرپرست کهگیلویه و بویراحمد با معاون سیاسی استاندار

معاون سیاسی امنیتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید با گسترش زیرساخت‌های فرهنگی، زمینه رشد بیشتر کتابخوانی را فراهم کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، یاسر رحیمیان سرپرست کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد با کاظم نظری، معاون جدید سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار رحیمیان با ابراز خرسندی از  انتصاب معاون سیاسی امنیتی استاندار گفت: سابقه حمایت معاون سیاسی امنیتی استان در منصب پیشین به‌عنوان فرماندار بویراحمد و پیگیری برای حل مواردی مانند مشکل کتابخانه شهر مادوان، تصویری فرهنگ دوست از وی در استان ارائه کرده است.

رحیمیان تأکید کرد: وجود پروژه‌های نیمه‌تمام یکی از دغدغه‌های کتابخانه‌های عمومی استان است و امیدوارم که معاون جدید سیاسی امنیتی استاندار برای توزیع متناسب فضاهای مطالعه و کتابخوانی، ارتقاء سرانه مطالعه در استان، برگزاری جلسات لازم با مسئولان، اختصاص اعتبار کافی برای اتمام پروژه‌های ناتمام و احداث کتابخانه‌های جدید، بیش‌ازپیش تلاش کند.

وی با اشاره به‌ضرورت پرداخت سهم نیم درصد شهرداری‌ها افزود: پرداخت به‌موقع سهم نیم درصد شهرداری‌ها به کتابخانه‌های عمومی استان، مشکلات این مراکز در پرداخت هزینه‌ها، اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، همچنین تعمیر، تجهیز و خرید ملزومات کتابخانه‌های عمومی استان را رفع خواهد کرد.

در این دیدار معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به لزوم رفع دغدغه‌های فرهنگی در استان اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی از مراکز فرهنگی است که جوانان زیادی را به فعالیت‌های خود جذب کرده است و با توجه به استقبال خانواده‌ها شایسته است که مشکلات این نهاد مقدس در اسرع وقت حل شود.