شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲

با حضور اعضاء بخش کودک و نوجوانان کتابخانه عمومی گلشهر چابهار؛

«روزی که مدادشمعی‌ها دست از کار کشیدند» جمع‌خوانی شد

کراپ‌شده - جمع خواني كتاب در چابهار

«روزی که مدادشمعی‌ها دست از کار کشیدند» با حضور جمعی از اعضاء بخش کودک و نوجوان کتابخانه عمومی گلشهر چابهار، جمع‌خوانی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان، به‌منظور تشویق و ترغیب اعضای کودک و نوجوان به مطالعه، کتاب روزی که مداد شمعی‌ها دست از کار کشیدند، با حضور اعضاء کودک و نوجوان در کتابخانه عمومی گلشهر شهرستان چابهار جمع‌خوانی شد.

این کتاب نوشته درودی والت که توسط نشر زعفران  منتشر شده است، داستان کودکی را روایت می‌کند که در مواجهه با نامه‌های اعتراض‌آمیز مداد شمعی‌هایش، تصمیم می‌گیرد قراردادها را به هم بزند و در نقاشی‌هایش از رنگ‌های نامتعارف استفاده کند؛ این تصمیم منجر به خلق، آثاری خلاقانه‌ای می‌شود که تشویق معلم را در پی دارد.

کتاب به‌واسطه تصویرگری خلاقانه جفرز در قالب ١٢ نامه به شکلی هوشمندانه با مخاطب کودک و نوجوان ارتباط برقرار می‌کند و در پایان با یک نقاشی خلاقانه، راهکاری قابل‌تأمل برای مقابله با یکنواختی ارائه می‌کند.

جسارت در بیان نظریات و احساسات، گفت‌وگو برای حل مشکل، ارائه راهکار جمعی و خلاقیت از جنبه‌های آموزنده این کتاب برای مخاطب است.