سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۵

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران خبر داد؛

ثبت‌نام ۲ هزار شرکت‌کننده در سیر مطالعاتی یاوران موعود

کراپ‌شده - سیر مطالعاتی یاوران موعود در مازندران.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران از ثبت‌نام ۲هزار شرکت‌کننده در سیر مطالعاتی یاوران موعود کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران بابیان اینکه «سیر مطالعاتی یاوران موعود باهدف ایجاد بستری مطالعاتی پیرامون موضوع مهدویت به‌عنوان یک ضرورت در جامعه برنامه‌ریزی‌شده است»، گفت: کتابخانه‌های عمومی مراکز مهم فرهنگ‌سازی با روش مطالعه محوری است و شناخت امام زمان (عج) و ظهور به‌عنوان مسئله اساسی شیعه و نظام جمهوری اسلامی ایران، همواره در طرح‌های مطالعاتی استان موردتوجه قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به برگزاری این دوره با همکاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) و حضور استادان برجسته و به‌کارگیری کتاب‌های شاخص این حوزه گفت: در فرصت یک‌ماهه ثبت‌نام، موفق به جذب ۲هزار نفر از اهالی استان برای حضور در این دوره‌ها شدیم.

ولی پور با اشاره به تمرکز فرهنگی دشمنان اسلام بر موضوع مهدویت، این مسئله را از شاخه‌های اصلی جنگ نرم برشمرد و ادامه داد: کار عملی در حوزه فرهنگ، بهترین روش برای حفظ اصول اساسی دینی و اعتقادی‌مان از خطر نفوذ دشمنان است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با تأکید بر لزوم آشنایی بیشتر کودکان با موضوع امام عصر (عج)، افزود: سیر مطالعاتی یاوران موعود به‌زودی در شهرستان‌ها آغاز خواهد شد و در همین راستا، بخش‌های کودک کتابخانه‌های عمومی نیز با ویژه‌برنامه‌های علمی و شاد با موضوع مهدویت، پذیرای کودکان و نوجوانان خواهد بود.