سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۸

سیروس همتی در حاشیه نشست کتاب‌خوان ویژه هنرمندان عنوان کرد؛

از همه فرصت‌ها برای کتابخوانی بهره می‌گیرم

کراپ‌شده - سیروس همتی در حاشیه نشست کتاب‌خوان ویژه هنرمندان

سیروس همتی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در نشست کتاب‌خوان ویژه هنرمندان گفت: مطالعه را وظیفه خود می‌دانم و از کوتاه‌ترین فرصت‌ها برای کتابخوانی استفاده می‌کنم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی تهران، سیروس همتی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون با اشاره به نشست کتاب‌خوان هنرمندان گفت: برگزاری چنین نشست‌هایی با توجه به سطح پایین مطالعه در جامعه، اقدامی ضروری است و از اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران برای برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان در کتابخانه‌ها، تشکر می‌کنم.

کارگردان تئاتر «محرمانه» در پاسخ به سؤالی درباره آغاز علاقه‌اش به کتابخوانی، گفت: اعتراف می‌کنم، مطالعه را از زمانی آغاز کردم که وضعیت مالی مناسبی یافتم؛ چراکه از نوجوانی مشغول به کار بودم و شرایط مالی خانواده، فرصتی برای مطالعه باقی نمی‌گذاشت، اما پس از اشتغال به‌عنوان دبیر ریاضی و دریافت حقوق مناسب، فرصت یافتم کتاب‌های زیادی بخوانم.

وی ادامه داد: بامطالعه منابع خواندنی به حوزه‌های رمان، تئاتر و سینما علاقه‌مند شدم و درحال‌حاضر حتی از زمان خالی بین ضبط سکانس‌ها در پروژه‌های فیلمبرداری نیز برای کتابخوانی استفاده می‌کنم.

وی ادامه داد: مطالعه را وظیفه خود می‌دانم و در مترو و اتوبوس نیز برای جلوگیری از اتلاف وقت به کتاب‌های گویا گوش می‌کنم.

سیروس همتی با اشاره به معرفی یکی از آثار خود با عنوان «ننه کاراته» در این نشست کتاب‌خوان گفت: «طنز» همواره از دغدغه‌های اساسی من بوده و در داستان‌های این کتاب نیز به سراغ موضوعاتی رفته‌ام که معمولاً برای سایر نویسنده‌ها تابو است.

این هنرمند تأکید کرد: امیدوارم جلب حمایت مسئولان از این کتاب به افزایش انگیزه برای خلق آثاری نو منجر شود.