شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۹

مسوول بخش نابینایان و کم‌بینایان کتابخانه مرکزی همدان خبر داد:

آغاز تولید «کتاب‌های صوتی» در همدان

کتاب صوتی

مسوول بخش نابینایان و کم‌بینایان کتابخانه مرکزی همدان از آغاز تولید «کتاب‌های صوتی» با عنوان «صدای قلم، صدای ماندگار» در این کتابخانه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، علی چهاردولی؛ مسئول بخش نابینایان و کم‌بینایان کتابخانه مرکزی همدان از آغاز تولید «کتاب‌های صوتی» در همدان خبر داد و اظهار کرد: بخش نابینایان و کم‌بینایان کتابخانه مرکزی با هدف افزایش منابع اطلاعاتی برای نابنایان و کم‌بینایان اقدام به تولید کتاب‌های صوتی با عنوان «صدای قلم، صدای ماندگار» کرده است.

وی با اشاره به اینکه «طرح تولید کتاب‌های صوتی با عنوان «صدای قلم، صدای ماندگار» آغاز شد و پس از فراخوان در محیط کتابخانه، ۲۲ نفر از اعضای کتابخانه مرکزی در باشگاه گویندگان افتخاری ثبت نام کردند»، گفت: این افراد پس از فراگیری آموزش فن گویندگی اقدام به قرائت کتاب‌های انتخابی می‌کنند.

مسئول بخش نابینایان کتابخانه مرکزی همدان با بیان اینکه «پس از قرائت و ضبط کتاب‌ها کار ویرایش فایل‌های صوتی در بخش نابینایان انجام و به آرشیو کتاب‌های صوتی کشور منتقل می‌شوند»، افزود: نابینایان و کم‌بینایان استان می‌توانند پس از عضویت در کتابخانه مرکزی، کتاب‌های مورد نیاز خود را به بخش نابینایان معرفی کنند تا در کمترین زمان توسط گویندگان مجرب به صورت صوتی تبدیل شده و بر روی سی دی و یا حافظه‌های جانبی در اختیار قرار گیرد.

وی تاکید کرد: به کار گویندگی می‌توانند با مراجعه به بخش نابینایان کتابخانه مرکزی پس از گذراندن آموزش‌های لازم در باشگاه گویندگان افتخاری ثبت‌نام کنند و ما را در این امر خداپسندانه یاری کنند.

وی افزود: از جمله کتاب‌های در دست تولید آذرماه امسال «داغ تنهایی» نوشته الهام کیانی با گویندگی مریم ابراهیمی و «عطر عاشقی» نوشته: فریبا بشیر کار با گویندگی مهدیه واحدی است.

چهاردولی با اشاره به گزیده زیباترین اشعار مهدی اخوان ثالث، به انضمام زندگینامه اخوان ثالث، تدوین علی صمدی نصرت با گویندگی مهدیه واحدی، گفت: کتاب «روزهای دانشکده» با گویندگی هانیه خدابنده‌لو، «حافظ حافظه ما» نوشته بهاء الدین خرمشاهی با گویندگی عرفان دوست، کتاب «اعتماد به نفس کودک من» با گویندگی سمیه عباسی، کتاب «۱۵۰ نکته برای خواب راحت» با گویندگی هدیه زارعی، کتاب «سرآغاز عشق» با گویندگی ریحانه فتحی و کتاب «مشکلات شیرینی زندگی‌اند» نوشته: ریحانه فتحی امسال تولید خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: «قصه‌های بهلول» رضا شیرازی و «طالع‌بینی هندی» فرزانه موسوی با گویندگی سهیلا صوفی دلگرم جزو کتاب‌هایی بوده که امسال تولید خواهند شد.