سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶

علی سلیمانی در حاشیه نشست کتاب‌خوان ویژه هنرمندان عنوان کرد؛

مطالعه، بهترین روش برای ورود تخصصی به رشته‌های مختلف است

کراپ‌شده - علی سلیمانی در شست کتاب‌خوان ویژه هنرمندان

علی سلیمانی، برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان را اتفاقی مبارک دانست و گفت: مطالعه، بهترین روش برای ورود تخصصی به رشته‌های مختلف است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی تهران، علی سلیمانی بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون در مورد نشست‌های کتاب‌خوان گفت: این نشست‌ها بازتاب‌ خوبی در جامعه دارد، چراکه مخاطب را به چالش می‌کشد و جامعه با کتاب مواجه می‌کند.

وی با اشاره به معرفی کتاب «تکنیک بازیگری» اثر سنفورد مایزنر، افزود: این کتاب را با توجه علاقه زیاد جوانان به عرصه بازیگری در این نشست معرفی کردم، چراکه مطالعه منابع روز، آگاهی علاقه‌مندان به هنر بازیگری را افزایش می‌دهد.

بازیگر سریال معمای شاه با اشاره به علاقه خود برای مطالعه کتاب‌هایی با موضوعات فلسفه، روانشناسی، رمان و فیلم‌نامه گفت: «شکم بابات چنده» نام اولین کتابی است که در سن ۱۲ سالگی خواندم. این کتاب نوشته محمدرضا شریفی‌نیا است و به بچه‌ها می‌آموزد که زود قضاوت نکنند؛ پس‌ازآن هم به مطالعه آثاری از ژول‌ورن و مجله کیهان بچه‌ها پرداختم.

کارگردان فیلم سینمایی اشنوگل با اشاره به اهمیت تداوم نشست‌های کتاب‌خوان در مناطق و محله‌ها خاطرنشان کرد: مطالعه، بهترین روش برای ورود تخصصی به رشته‌های مختلف است.

گفتنی است نشست کتاب‌خوان ویژه هنرمندان، سه‌شنبه ۵ دی‌ماه به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی تهران و با حضور رحیم نوروزی، سیروس همتی، علی سلیمانی، سیروس کهوری نژاد و محمدجواد جعفر پور از بازیگران محبوب سینما و تلویزیون برگزار شد.