سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹

سیروس کهوری نژاد در حاشیه برگزاری نشست کتاب‌خوان ویژه هنرمندان عنوان کرد؛

برای انتخاب کتاب از افراد حرفه‌ای کمک بگیریم

کراپ‌شده - کهوری نژاد در کتاب‌خوان ویژه هنرمندان

سیروس کهوری نژاد در حاشیه برگزاری نشست کتاب‌خوان ویژه هنرمندان گفت: مهم‌ترین ویژگی برای گزینش کتاب، محتوای آن است و باید در انتخاب کتاب دقیق باشیم و از افراد حرفه‌ای در این حوزه کمک بگیریم.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی تهران، «سیروس کهوری نژاد» بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر در حاشیه نشست کتاب‌خوان هنرمندان گفت: رسانه در دنیای امروز، جایگاهی مهم دارد و کتاب نیز باید در این رسانه حضوری پرقدرت داشته باشید، لذا متولیان نشست‌های کتاب‌خوان با برگزاری ماهانه و هفتگی این نشست‌ها و انعکاس آن در رسانه‌ها می‌توانند مخاطبین را به کتابخوانی تشویق کنند.

وی افزود: در شرایطی که عده‌ای خریدن کتاب را به فراموشی سپرده‌ یا به دنبال فایل پی‌دی‌اف منابع هستند، برگزاری این نشست‌ها فعالیتی مهم و جالب است؛ زیرا به تبلیغ امر مقدس کتابخوانی و مطالعه منابع مکتوب کمک می‌کند.

این هنرمند ادامه داد: معتقدم خرید کتاب نوعی آیین است که باید با آدابی خاص، حفظ شود. کتاب به ما کمک می‌کند تا رموز و جادوی زندگی را کشف کنیم، این عنصر در آئین‌های ما نیز نقشی پر رنگ دارد و مطالعه دیوان حافظ و شاهنامه در شب یلدا مؤید این موضوع است.

کهوری نژاد ادامه داد: بیشتر مردم به هنرمندان علاقه دارند و حضور هنرمندان در نشست‌های کتابخوانی جامعه را به خواندن ترغیب می‌کند.

وی کتاب را دوستی همواره در دسترس دانست و افزود: کتاب، راهبری است که آدمی را به‌درستی هدایت می‌کند و این نشست‌ها به سبب ارائه الگوهایی برای مطالعه در ایجاد فضای کتابخوانی در جامعه مؤثر خواهند بود.

کهوری نژاد با اشاره به اهمیت به‌کارگیری دقت در انتخاب کتاب، تصریح کرد: باید در انتخاب کتاب دقیق باشیم و از افراد حرفه‌ای در این حوزه کمک بگیریم؛ اگرچه مشخصات ظاهری مانند صفحه‌بندی، رنگ، فونت و... در انتخاب کتاب تأثیرگذار است اما مهم‌ترین ویژگی برای گزینش کتاب، محتوای آن است که باید توسط خوانندگان موردتوجه قرار گیرد.

وی با اشاره به علاقه خود به مطالعه کتاب‌هایی با موضوعات علوم انسانی، ادبیات، روانشناسی، پزشکی و رمان، افزود: کتابخوانی را از ۱۲ سالگی و به‌واسطه کتابخانه‌ مسجد محله‌مان آغاز کردم. مسئول این کتابخانه از بچه‌ها می‌خواست که محتوای کتاب‌ها را پس از مطالعه، خلاصه‌نویسی کنند و به خلاصه‌ها، جایزه می‌داد.

بازیگر سریال مختارنامه در مورد معرفی کتاب «مکبث» در نشست کتاب‌خوان هنرمندان گفت: به «مکبث» علاقه زیادی دارم، چراکه معتقدم این کتاب می‌تواند برای بسیاری از اتفاقات خیر و شر زندگی به انسان آگاهی دهد.