چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰

در دهه اول دی‌ماه برگزار شد؛

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان درمیان

کراپ‌شده - برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌های درمیان

کتابخانه‌های عمومی شهرستان درمیان در دهه اول دی‌ماه، میزبان برنامه‌های متنوع فرهنگی بودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی، برگزاری نشست کتاب‌خوان، جمع‌خوانی، قصه‌گویی، مسابقه نقاشی، مسابقه روزنامه دیواری و... از برنامه‌های متنوع کتابخانه‌های عمومی شهرستان درمیان در دهه اول دی‌ماه ۹۶ بود.


قصه‌گویی کودکان برای کودکان در کتابخانه خیران روستای درمیان

قصه‌گویی کودکان برای کودکان، عنوان نشستی با حضور کودکان عضو کتابخانه است که روزهای دوشنبه‌ در این مرکز برگزار می‌شود. کودکان در این گردهمایی، ضمن آشنایی با یکدیگر در قالب فعالیت‌های گروهی به کشیدن نقاشی، بازی کردن و... می‌پردازند و با نقل قصه‌های دل‌نشین برای هم با مفاهیم اخلاقی، فرهنگی و... آشنا می‌شوند.


شعرخوانی از کتاب «اسمش چیه؟» در کتابخانه شهید رجایی طبس مسینا
«اسمش چیه؟» عنوان سروده‌هایی آهنگین از شش شاعر کودک است که با بازی و شادی، حرکات بدن کودکان را با ذهنشان هماهنگ می‌کند.
رحماندوست در پیش گفتار کتاب آورده است: «سروده‌های این کتاب، هیچانه نیستند؛ اما مثل هیچانه‌ها، بافته‌های آهنگینی‌اند که بر مبنای ویژگی‌هایی که در بازی‌های کودکانه سراغ داریم برای پرورش و سامان دادن تخیل بی‌مرز خردسالان سروده شده‌اند. بچه‌ها از کشف قافیه‌های هم‌آوا و نیز جادوی مجاورت کلمه‌های هم آهنگ لذت می‌برند. لذتی که به‌نوعی ورزش ذهنی می‌انجامد و به آن‌ها کمک می‌کند تا با خواندن و تکرار شعرها و همچنین بازی و شادی با سروده‌ها حرکات بدنشان را با ذهن خود هماهنگ کنند».


مسابقه نقاشی و نشست کتاب‌خوان کتابخانه امام حسین (ع) روستای بورنگ
مسابقه نقاشی «فصل زمستان» با حضور جمعی از اعضای کودک ۶ تا ۱۰ ساله کتابخانه امام حسین (ع) روستای بورنگ در این مرکز برگزار شد.
برگزاری نشست کتاب‌خوان از دیگر فعالیت‌های این کتابخانه عمومی است که با معرفی شش عنوان کتاب برگزار شد.  
«مهدی کروبی بر مدار سقوط» نوشته آرش پاک اندیش/ ارائه توسط: جواد مقدری (دانش‌آموز)، «راهبردهای بصیرت» نوشته آیت مظفری/ ارائه توسط: جواد مقدری (دانش‌آموز)، «نقشه‌ نقشه بر آب» بیانات رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) / ارائه توسط: علی خزاعی (عضو کتابخانه)، «نقشه راه» نوشته محمدمهدی کوثری/ ارائه توسط: سعید ابراهیمی (دانش‌آموز)، «بصیرت و استقامت» انتشارات مرکز صهبا/ ارائه توسط: محمد الیاس خسروی (دانش‌آموز) و «کو دایره قرمز» نوشته مهدی محمدی/ ارائه توسط: مهدی مقدری (عضو کتابخانه) عنوان کتاب‌هایی بود که در نشست به اشتراک گذاشته شد.