شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۸

با هدف بهره‌مندی دانشجویان از تجربیات کتابداران کتابخانه مرکزی همدان انجام شد؛

بازدید دانشجویان رشته کتابداری پزشکی از کتابخانه مرکزی

کراپ‌شده - بازدید دانشجویان رشته کتابداری پزشکی از کتابخانه مرکزی همدان

دانشجویان رشته کتابداری پزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان با هدف بهره‌مندی از تجربیات کتابداران از کتابخانه مرکزی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان، سیده منصوره حسینی شعار رئیس کتابخانه مرکزی همدان با اشاره به بازدید دانشجویان رشته کتابداری پزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان از کتابخانه مرکزی گفت: دانشجویان در این بازدید با دریافت اطلاعاتی درباره مجموعه فعالیت‌های این کتابخانه عمومی با خدمات کتابخانه مرکزی همدان از سال‌های ابتدایی تأسیس تاکنون، آشنا شدند.

وی با اشاره به اهمیت اقدام دانشجویان در راستای کسب تجربه عملی در بخش‌های مختلف کتابخانه، بر لزوم شناخت مهارت‌های فردی دانشجویان کتابداری متناسب با بخش‌های مختلف کتابخانه‌ها تأکید کرد.

رئیس کتابخانه مرکزی همدان با اشاره به بازدید این گروه ۲۵ نفره از دانشجویان رشته کتابداری پزشکی از مخزن اصلی و آشنایی با مجموعه فعالیت‌ها و خدمات این بخش، گفت: آموزش شیوه‌های جستجو در سامانه سامان از برنامه‌های بخش مرجع برای دانشجویان بود.

حسینی شعار با تأکید بر ضرورت بهره‌مندی دانشجویان از تجربیات کتابداران، افزود: بازدید از کتابخانه‌های بزرگ و استفاده از تجربیات کتابداران یکی از برنامه‌های آموزشی رشته کتابداری محسوب می‌شود.

در پایان، محمد کریم صابری استاد دانشگاه علوم پزشکی همدان، دلیل انتخاب این کتابخانه برای بازدید را تلاش ارزشمند کتابداران کتابخانه مرکزی در ارائه خدمات گسترده به مراجعان و آشنایی دانشجویان با این تلاش‌های ارزشمند عنوان کرد.