چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸

به میزبانی کتابخانه امیرکبیر کرمانشاه؛

کارگاه آموزشی «مبانی پایدارسازی خانواده» برگزار شد

کارگاه آموزشی مبانی پایدارسازی خانواده

کارگاه آموزشی «مبانی پایدارسازی خانواده» ویژه کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه به مدت دو روز در کتابخانه امیرکبیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه، کارگاه دو روزه «مبانی پایدارسازی خانواده» با تدریس سمیه گراوندی، کارشناس ارشد روانشناسی خانواده، ویژه کارکنان، مسئولین و کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان روزهای ۱۰ و ۱۱ دی‌ماه در آمفی‌تئاتر کتابخانه امیرکبیر برگزار شد.

در این دوره که به مدت دو روز و در ۱۲ ساعت برگزار شد، ۲۰۰ تن از کارکنان اداره کل، روسای ادارات شهرستان، مسئولین و کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان حضور داشتند.

در ابتدای این کارگاه گراوندی به ارائه تعاریفی از خانواده و مؤلفه‌های اصلی پایداری خانواده پرداخت. در ادامه با تبیین اصول و تفاوت زندگی زناشویی با سایر ارتباطات اجتماعی، عوامل بازدارنده تعارض زوجین را با عنوان ارتباط هوشیارانه معرفی کرد.

کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی استان در این دوره با سبک‌های ارتباطی زوجین، شیوه‌های برقراری و انتقال پیام، اصول دریافت و پاسخ به پیام، خطاهای گوش دادن، ایجاد مهرورزی بین زوجین و خانواده، نحوه شکل‌گیری و حل تعارض در خانواده، شناخت مسئولیت‌ها، نقش‌ها و ... آشنا شدند.