چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی اردبیل خبر داد؛

کتاب‌های کودک و نوجوان پرطرفدارترین منابع کتابخانه‌ای در آذرماه ۹۶

کتاب کودک

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی اردبیل از پیشتازی کتاب‌های کودک و نوجوان در نمودار پرطرفدارترین کتاب‌های به امانت رفته آذرماه در کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی اردبیل، رباب عزیزخانی با اعلام این خبر گفت: در نمودار پرطرفدارترین کتاب‌های به امانت رفته آذرماه، بیشترین تعداد امانت به کتاب‌های «تعطیلات زورکی»، «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» و «آشنایی با قرآن کریم برای نوجوانان» تعلق دارد و در مجموع، ۱۰ کتاب پرامانت در کتابخانه‌های عمومی استان طی آذرماه، مربوط به حوزه کودک و نوجوان است.

وی کودکان را مهم‌ترین گروه هدف در برنامه‌های فرهنگی دانست و افزود: اگر کودکان را با لذت کتابخوانی آشنا کنیم، مطمئناً شاهد نسلی آگاه و فرهیخته خواهیم بود.

این مسئول، نشست‌های قصه‌خوانی، جمع خوانی، کتاب‌خوان، نقاشی، کاردستی و روزنامه دیواری را از جمله برنامه‌های فرهنگی ویژه کودکان در کتابخانه‌های عمومی استان اعلام و تصریح کرد: در اکثر کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل، بخش مجزای کودک احداث و تجهیز شده و آماده میزبانی از کودکان است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل با تأکید بر نقش مدارس در جذب کودکان و نوجوانان به سمت کتابخوانی، بیان کرد: مربیان مهدهای کودک و دبیران مدارس می‌توانند با برگزاری برنامه‌های کتاب محور، کودکان و نوجوانان را با اهمیت و فواید کتابخوانی آشنا کنند.

عزیزخانی با اظهار امیدواری نسبت به افزایش میزان امانت در بین کتاب‌های حوزه بزرگ‌سال، تصریح کرد: برنامه‌های فرهنگی و کتابخانه‌ای متعددی در سطح کتاب‌های عمومی با هدف ارتقاء سطح مطالعه در جامعه انجام می‌گیرد.

گفتنی است، کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل دارای ۱۴ هزار عضو کودک و نوجوان است.