چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰

باهدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در شهرستان رودان؛

نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ عمومی شهدا بندملا برگزار شد

کراپ‌شده -  کتاب‌خوان کتابخانه‌ عمومی شهدا بندملا

نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ی عمومی شهدا بندملا با معرفی 5 عنوان کتاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان، نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ عمومی شهدا بندملا برگزار شد.

در این نشست ۵ تن به معرفی کتاب‌های خوانده شده خود پرداختند که به شرح زیر است؛

«بزرگ‌ترین شغل دنیا» نوشته: هریت زیفریت/ ارائه توسط: مسلم سالاری

«سوفی» به مادرش می‌گوید که دوست دارد وقتی بزرگ شد، یک کار خیلی مهم انجام دهد. مادر هم با حدس و گمان شغل‌های مختلفی مانند پرستاری بچه، خانه‌داری، معلمی، پزشکی و رانندگی را به او پیشنهاد می‌دهد؛ اما سوفی قبول نمی‌کند و از مادرش می‌خواهد تا بزرگ‌ترین شغلی که می‌شناسد را به او معرفی کند. مادر مراقبت از فرزندان و مادر شدن را بزرگ‌ترین شغل دنیا می‌داند و سوفی هم تصمیم می‌گیرد تا در آینده مادر شود. این داستان با تصاویر رنگی جالب برای گروه سنی «الف» و «ب» نوشته شده است.

«لالا عروسک جان» نوشته: اسدالله شعبانی/ ارائه توسط: محمدرضا نجفی

«لالا لالا عروسک جان» مجموعه‌ای از اشعار کودکانه و تصاویر جالب است که به قلم اسدالله شعبانی و تصویرگری تهمینه حدادی با بیانی ساده و روان برای کودکان گروه سنی «الف» و «ب» به نگارش درآمده است.

«تو کوچولو نیستی، هستی» نوشته: آنا کانگ/ ارائه توسط: داوود نیک طبع

در داستان این کتاب، دو جانور کرک دار نمی‌توانند به نتیجه برسند که چه کسی کوچک‌تر و کدام یک بزرگ‌تر است تا اینکه با ورود یک جفت پای پشمالوی شگفت‌انگیز، یک‌باره مشکلات حل می‌شود. این کتاب، شامل داستانی جالب درباره‌ اندازه‌هاست که به قلم ساده و روان آنا کانگ و تصویرگری جسورانه‌ کریستوفر ویانت، نوشته شده است.

«گربه کوچولوی سفید و خفاش» نوشته: جف ورینگ/ ارائه توسط: علی نجفی

این کتاب مصور، جلد ششم از مجموعه «اولین کتاب علمی من» و داستانی علمی و تخیلی از حیوانات است که با زبانی ساده و روان برای گروه‌های سنی «الف»، «ب» و «ج» نگاشته شده است. داستان این کتاب درباره بچه‌گربه‌ای است که دلش می‌خواهد همه‌چیز را بداند. او سؤال‌های زیادی درباره صداهای مختلف دارد.

«گربه کوچولوی سفید و پرنده» نوشته: جف ورینگ/ ارائه توسط: امیر محمد صالحی پور

آموزش مفاهیم علمی به کودکان، غالباً کار دشواری است؛ اما این کتاب با بیانی ساده و قابل‌فهم مفاهیم پایه‌ای علمی را به کودکان ۶ تا ۱۱ سال آموزش می‌دهد. کتاب «گربه کوچولوی سفید و پرنده» به مفهوم چگونگی تولید برق می‌پردازد.

http://www.hormozganpl.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=a8ea6ffc-211d-4836-b24c-1688a8e0dc35