شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰

در دیدار صمیمی با کتابداران شوش مطرح شد؛

همدلی کتابداران، عامل توسعه فرهنگی کتابخانه‌ها و رشد فرهنگی جامعه است

کراپ‌شده - در دیدار صمیمی سرپرست خوزستان با کتابداران شوش

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، در جمع کتابداران شهرستان شوش صمیمت و همدلی را عامل توسعه فرهنگی کتابخانه‌ها و رشد شاخص‌های فرهنگی جامعه دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، منصور کوهی رستمی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان ضمن شرکت در نشست تخصصی کتاب‌خوان و بازدید از کتابخانه‌های عمومی شوش، با کتابداران این شهرستان در کتابخانه عمومی فجر، دیدار و گفتگو کرد.

در این نشست صمیمی منصور کوهی رستمی یکی از عوامل رشد و بالندگی کتابخانه‌های عمومی را ایجاد فضای صمیمی بین کتابداران دانست و گفت: صمیمت و همدلی کتابداران و همکاران شاغل در کتابخانه‌های عمومی، عامل توسعه فرهنگی کتابخانه‌ها و رشد شاخص‌های فرهنگی جامعه است.

رستمی با اشاره به اهمیت جایگاه کتابداران و نقش‌آفرینی آنها افزود: خود را یک کتابدار می‌دانم و همیشه در همه سطوح این موضوع را با عشق و ایمان اعلام می‌کنم؛ چراکه معتقدم اگر نقش کتابداران به‌خوبی انجام شود قطعاً تأثیر آن را در مردم و نهاد خواهیم دید.

وی ادامه داد: یکی از سیاست‌های اداره کل خوزستان، معرفی کتابخانه‌های عمومی و نقش و جایگاه کتابداران به جامعه است که با هدف ارتقاء جایگاه کتابداران به عنوان مشاورانی امین، پیگیری می‌شود.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان با اشاره رفع مشکلات کتابخانه‌های عمومی با کمک کتابداران و بازدید دوره‌ای مسئولان از شهرستان‌ها ادامه داد: نبود رغبت و شوق کافی در مجموعه، کمبود منابع و مجموعه‌سازی اشتباه، ارتباطات ناقص کلامی با مراجعه‌کنندگان و کاستی‌های فضای فیزیکی از دلایل عمده‌ عدم رشد کتابخانه‌های عمومی در برخی مناطق است.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم با حضور در شهرستان شوش و دیدار با کتابداران، بخشی از مشکلات کتابخانه‌های این شهرستان را بررسی و رفع کنیم.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان ضمن اشاره به نقش مهم کتابداران در جذب جامعه به کتابخانه‌های عمومی گفت: یکی از برنامه‌های مهم استان، آموزش دانش و مهارت حضور در فضای خانواده به کتابداران است؛ همچنین توانمندسازی کتابداران کودک، رشد خانواده محوری در کتابخانه‌ها و اجرای برنامه‌هایی باهدف ترویج کتابخوانی از مهم‌ترین سیاست‌های کتابخانه‌های عمومی استان است که انشاءالله در هفته آتی طی برگزاری کارگاه قصه‌گویی برای کتابداران بخش کودک استان، پیگیری می‌شود.

در ادامه این  نشست کتابداران شهرستان شوش با ارائه طرح‌های فرهنگی پیشنهادی به بیان مشکلات کتابخانه‌ها پرداختند.

گفتنی است، برگزاری نشست کتاب‌خوان ویژه روسای ادارات شهرستان شوش با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان بخش دیگری از این برنامه بود.