چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵

در گفت‌وگو با کتابداران سمنانی؛

مشکلات کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار و آرادان بررسی شد

بررسي مشکلات کتابخانه‌های گرمسار و آرادان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان در بازدید از کتابخانه‌های شهرستان گرمسار و آزادان ضمن گفت‌وگو با کتابداران به بررسی مشکلات این مراکز پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، نورعلی غلامحسین نیا سما کوش در حاشیه بازدید از کتابخانه‌های شهرستان گرمسار و آزادان گفت: کتابداران نقش بسزایی در ترویج فرهنگ مطالعه دارند و باید با برنامه‌ریزی دقیق برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی اقدام کنند.

وی با اشاره به لزوم معرفی کتاب‌های متناسب با شرایط سنی به مخاطبان گفت: کتابداران باید در معرفی کتاب‌های مفید به مخاطبان دقت کنند.

سماکوش ادامه داد: خواندن کتاب در کشورهای پیشرفته به فرهنگ تبدیل شده است و برگزاری نمایشگاه‌های کتاب مقدمه خوبی است تا الگوی کشورهای توسعه‌یافته و مسیر فرهنگ توسعه‌یافته انقلاب، اسلام و شهادت را دنبال کنیم.

وی افزود: سرانه مطالعه و میزان تولید و مصرف اطلاعات و کالاهای فرهنگی از شاخص‌های مهم توسعه‌یافتگی هر جامعه است که توجه به آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان ضمن تأکید بر ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه در مدارس، کاهش سرانه مطالعه را زنگ خطری برای فرهنگ و اندیشه جامعه دانست و اظهار کرد: مهم‌ترین و مؤثرترین رسالت متولیان فرهنگی، چشاندن لذت مطالعه به افراد جامعه است و اگر این لذت حاصل شود؛ جوانان و نوجوان با کتاب مأنوس شده و به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم از معارف و مطالب کتاب تأثیر می‌پذیرند.

گفتنی است، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان در بازدید از کتابخانه‌های شهرستان گرمسار و آزادان ضمن گفت‌وگو با کتابداران به بررسی مشکلات این مراکز پرداخت.