چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵

در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی بخش لالجین؛

از مسئولان کتابخانه‌های عمومی فرهنگ و گنجنامه تجلیل شد

تقدیر از کتابدار

در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی بخش لالجین از مسئولان کتابخانه‌های عمومی فرهنگ و گنجنامه به دلیل مشارکت مستمر در برنامه‌های ترویج سوادآموزی تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان، هم‌زمان با سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی به‌فرمان حضرت امام خمینی (ره)،  در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی منطقه لالجین از مسئولین کتابخانه‌های عمومی فرهنگ حسین‌آباد و گنجنامه حسام آباد به دلیل مشارکت مستمر در فعالیت‌های ترویجی سوادآموزی تجلیل شد.

معصومه فزونی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار، در این خصوص اظهار داشت: ازآنجاکه هدف کتابخانه‌های عمومی ارائه خدمات به اقشار مختلف جامعه ازجمله نوآموزان است، جهت تحقق این هدف در طول سال کلاس‌های سوادآموزی در کتابخانه‌های عمومی برگزار می‌شود. تشکیل این کلاس‌ها، ضمن اینکه منابع مختلف و مناسب برای این قشر از جامعه را معرفی و در اختیارشان قرار می‌دهد، به تثبیت سواد در نوآموزان نیز کمک خواهد کرد. علاوه بر این، با ارائه این خدمات زمینه‌ای فراهم می‌شود تا نوآموزان در آینده نیز به کتابخانه مراجعه و از منابع آن برای حفظ و افزایش سواد و اطلاعات خود استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: کتابخانه‌های عمومی روستایی مرجع علمی و فرهنگی تأثیرگذاری محسوب می‌شوند و با برگزاری کلاس‌های آموزشی متنوع، تمامی اقشار جامعه را تحت پوشش قرار می‌دهند.

در پایان این جلسه از مسئولین کتابخانه‌های عمومی گنجنامه روستای حسام آباد و فرهنگ روستای حسین‌آباد با اهدای لوح سپاس و هدایایی تقدیر شد.