دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۳

باهدف ارتقاء توانمندی کتابداران هرمزگان برگزار شد؛

کارگاه آموزشی «شیوه‌ نقد و معرفی کتاب در کتابخانه‌های عمومی»

کراپ‌شده - کارگاه آموزشی شیوه‌ی نقد و معرفی کتاب در کتابخانه‌های عمومی در هرمزگان

کارگاه آموزشی «شیوه‌ نقد و معرفی کتاب در کتابخانه‌های عمومی و خدمات کتابخانه‌های عمومی برای کودکان و نوجوانان» باهدف ارتقاء آگاهی کتابداران هرمزگان در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان، کارگاه آموزشی «شیوه‌ نقد و معرفی کتاب در کتابخانه‌های عمومی و خدمات کتابخانه‌های عمومی برای کودکان و نوجوانان» با حضور محسن زینلی تختی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان و جمعی از مسئولان و کتابداران کتابخانه‌های شهری و روستایی طی روزهای ۷ و ۸ دی در سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان برگزار شد.

این کارگاه دو روزه با هدف ارتقاء آگاهی کتابداران در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی با تدریس معصومه لطیفی، دانشجوی دکترای علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه خوارزمی برگزار شد.

«بررسی نیازهای اطلاعاتی کودکان و نوجوانان»، «هنرهای تجسمی برای سنین کودک و نوجوان»، «شیوه‌های جذب کودکان به کتابخانه»، «اصول معرفی کتاب»، «شیوه‌های نقد کتاب»، «آشنایی با رمان‌های عامه‌پسند» و «خدمات قابل‌ارائه برای کودکان با نیازهای خاص»، عنوان مباحث این کارگاه آموزشی بود.

معرفی کتاب‌هایی مانند «شیوه‌ رمان‌نویسی»، «خدمات کتابخانه‌های عمومی برای کودکان»، «ادبیات کودکان و نوجوانان» و آشنایی با سایت‌هایی مانند «ایفلا» و «انجمن کتابخانه‌های کودکان آمریکا» بخش دیگری از این کارگاه بود.

گفتنی است، در پایان این کارگاه، شرکت‌کنندگان در قالب گروه‌های کوچک، به انجام تمرین‌های دوره پرداختند.

http://www.hormozganpl.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2ef6ebea-1912-4f2c-ac3e-5f71c2b0281f

http://www.hormozganpl.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=3427e9e5-f592-4bf2-93bc-512e2575b8dd

http://www.hormozganpl.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=128a8d26-8c0e-479b-a214-313641b62fce