دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲

باهدف به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده‌شده؛

نشست کتاب‌خوان دانشگاهی به میزبانی دانشگاه سما بندرعباس برگزار شد

کراپ‌شده -  کتاب‌خوان دانشگاهی بندرعباس

نشست کتاب‌خوان دانشگاهی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان، رئیس دانشگاه سما، دانشجویان و کتاب دوستان در دانشگاه سما برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان، نشست کتاب‌خوان دانشگاهیان با حضور محسن زینلی تختی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان؛ مهدی دسینه، رئیس دانشگاه سما؛ امیرحسین حیدری، رئیس اداره امور کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در دانشگاه سما برگزار شد.

محسن زینلی تختی در خصوص این نشست گفت: نشست امروز دومین کتاب‌خوان ویژه دانشگاهیان و دانشجویان در سال جاری است که در راستای به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده‌شده و رشد هم‌افزایی دستگاه‌ها و متولیان کتاب و کتابخوانی در فضاهای دانشگاهی برگزار می‌شود.

زینلی تختی با اشاره به تأثیر برگزاری نشست کتاب‌خوان در میزان آشنایی افراد بافرهنگ کتابخوانی گفت: با توجه به آثار مخرب تکنولوژی و نرم‌افزارهای مجازی و رسانه‌های جمعی، بهتر است به‌عنوان سفرای ترویج کتاب از هر فرصتی برای معرفی کتاب به دیگران استفاده کنیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان ادامه داد: برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بهتر است ابتدا از نزدیکان و خانواده خود شروع کنیم و با برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان در جمع خانواده از اثرات نیکوی کتاب بهره‌مند شویم.

در ادامه، مهدی دسینه رئیس دانشگاه سما بندرعباس با تأکید بر مزایای کتابخوانی گفت: سرانه مطالعه در هر جامعه، ارتباطی مستقیم با رشد فرهنگی و توسعه انسانی آن جامعه دارد؛ به این معنا که هر چه سرانه مطالعه بالاتر باشد، آن کشور از رشد فرهنگی بالاتری برخوردار است.

دسینه ادامه داد: ریشه بسیاری از مشکلات جامعه در کتاب‌خوان نبودن افراد است و اگر کتابخوانی در جامعه ترویج یابد بسیاری از مشکلات مردم حل شده و از وقوع بسیاری از مشکلات پیشگیری می‌شود.

در ادامه کتاب‌های «شما که غریبه نیستید» تألیف هوشنگ مرادی کرمانی، توسط سمانه قریشی، «اصول حقوق اداری» تألیف مهدی هداوند، توسط صدیقه حسین پور، «لطفاً گوسفند نباشید» تألیف محمود نامنی، توسط احسان صادقی و «لطفاً موفقیت را باور کنید» تألیف محمود نامنی به اشتراک گذاشته شد.

http://www.hormozganpl.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=cd0c2c95-037f-420b-9e27-a4e8ec9fcd24

http://www.hormozganpl.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=38221b75-569f-4db7-a510-9847b86a4fd2

http://www.hormozganpl.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=45c163a4-7806-4054-86a7-7ec29cd06bc5